Diagnóza ho zmenila 

Táto diagnóza je pozoruhodná pri hráčovi, ktorý nebol známy tvrdou hrou. Výskumníci sa domnievajú, že CTE nepochádza len z otrasov mozgu, ktoré môže hráč utrpieť počas zápasu na ľade, ale aj z opakovaných úderov do hlavytela, ktoré sa bežne vyskytujú počas zápasu. CTE možno diagnostikovať až posmrtne. Degeneratívne ochorenie mozgu je spojené s príznakmi, ako sú zmeny osobnosti, strata pamäti a impulzívne výbuchy. Bolo objavené u športovcov, vojenských veteránov a iných osôb s históriou opakovaných zásahov do hlavy.

Diana v rozhovore tiež uviedla, že táto diagnóza jej pomohla pochopiť niektoré správanie jej manžela. „Nehovorím o tom, že by som zabudol vyniesť odpadky. Hovorím o rozhovore s ním a on sa vráti o päť sekúnd neskôr a povie: ‚O čom sme sa rozprávali?‘ To sa stalo trikrát za sebou. Hraničilo to s extrémom," pokračovala vo svojej spovedi. V tom čase si vytvoril závislosť na oxykodóne, ktorý mu podávali tímové aj nezávislí lekári, aby mu pomohli zotaviť sa zo série zranení, povedala jeho manželka.

Posledné FOTOGRAFIE šťastnej rodinky pred smrťou nájdete TU!

Vyskúšal aj heroín 

„Vytvoril si závislosť. Mal otrasy mozgu a všetka tá bolesť a všetko tak trochu do seba dokonale zapadlo v hroznej búrke pre neho," zneli úprimné slová. Navyše, Diana priznala, že pár mesiacov pred smrťou sa jej Marek priznal, že vyskúšal heroín na utíšenie bolesti. Trikrát sa pokúšal ísť na liečenie, aby prerušil svoju závislosť, avšak ani to sa mu nepodarilo. „Nerozhodol sa to urobiť sebe alebo svojej rodine a ľudia to musia vedieť. Potrebujú poznať celý jeho príbeh. Jedným z hlavných dôvodov, prečo chcem teraz povedať tento príbeh, je, že chcem pomôcť iným rodinám NHL," pokračuje Diana.

„Hovorím to z lásky, ale liga môže urobiť viac pre hráčov počas a po kariére. Keď chlapci chodia na liečenia, liga môže sledovať ich a ich manželky, aby videli, ako sa veci majú. A stále sa môžu snažiť robiť lepšiu prácu a pomáhať hráčom byť pripravení na to, čo sa stane po ich hokejovej kariére. Títo chlapci trénujú celý život, aby sa stali profesionálnymi hokejistami, následne sa to skončí a potom oni a ich rodiny začnú mať problémy. Úprimne povedané, viem aký veľký problém to je, by bol dobrý prvý krok zo strany NHL," zakončila Diana svoju spoveď.