Logan Couture zo San Jose Sharks si v jednom zo záznamov uťahoval zo spoluhráča Joa Thorntona. "Nemohol by som s ním byť v karanténe. 'Jumbo' má totiž poruchu pozornosti. On keď nemôže ísť do arény a hrať hokej, tak je úplne stratený." Couture však opísal aj pocity, ktoré prežíva počas karantény: "Je to ťažké. Snažím sa byť doma čo najviac, keď už som vyšiel von, bol som len v malých podnikoch a reštauráciách. Je dôležité podporiť malé podniky. Skúste im to pomôcť prekonať. Všetci sme v tom spolu." Útočník "žralokov" tiež uviedol, že má problém s hľadaním tréningových metód, keďže sú všetky zariadenia klubu zatvorené. Preto si objednal cyklistický trenažér.

Hráčov pobavil aj Ryan Getzlaf z Anaheimu. Jeho manželka Paige chcela nejaké čerstvé vajcia, preto si objednala sliepky. A keďže tie potrebujú kurník, Getzlaf musel zúročiť skúsenosti od domácich majstrov. Príhodu počas videorozhovoru počúvali okrem Coutura aj kapitán Los Angeles Kings Anže Kopitar a brankár Marc Andre Fleury z Vegas Golden Knights. "Uplynulé tri dni som strávil stavbou kurníka. Manželka chcela vajcia, v obchode nemali, tak sme si požičali od suseda, ktorý mal sliepky. Tak si zmyslela, že ich chce aj ona a objednala šesť," povedal útočník "káčerov", na čo Kopitar okamžite zareagoval: "Toto musíme vidieť. Naozaj musíme." Geztlaf sa následne pomocou kamery v telefóne všetkým so svojim výtvorom pochválil.

Ohniskom nákazy v USA je mesto New York, kde sídlia dva kluby Rangers a Islanders, neďaleko pôsobia "diabli" z New Jersey. Kapitán "ostrovanov" Anders Lee trávi čas spoločne s manželkou Grace a mesačnou dcérkou Ruby vo svojom apartmáne na Long Islande. V kondícii sa zatiaľ udržiava prechádzkami so psami a nedávno zakúpeným cyklotrenažérom. "Sme tu priamo v srdci nákazy. Na mňa urobilo extrémny dojem to, čo tu robia lekári, sestry aj početní dobrovoľníci. Všetci sa zomkli. Tu v New Yorku sa zapájajú všetci. Berú to naozaj vážne, ľudia robia všetko, čo sa dá. Podporujú malé obchody na rohu, objednávajú si jedlá a snažia sa urobiť všetko pre to, aby udržali život v normále," opísal Lee a dodal: "Je to naozaj vážne. V tejto oblasti máte veľa známych i kamarátov a počúvate príbehy, že niekto z nich to dostal, alebo že sa to objavilo v škole. Je to tu extrémne rozšírené, takže sa skrátka snažíte všetkých čo najviac podporovať. V tejto karanténe sme všetci spoločne. Stále sme v kontakte. Myslím si, že to zasiahlo všetkých. Toto je vec, s ktorou sa nikto predtým nestretol. A musíme to spoločne prečkať."

Lee potom zavtipkoval na adresu Alexandra Ovečkina, ktorý bol jedným z účastníkov videohovoru. "Nestáva sa mi, že by som sa s niekým zrazil, a že by som bol potom zrelý na knokaut, ale keď vyskočí na ľad 'Ovi', tak mi to hrozí. Viem si teraz predstaviť život bez toho." Ďalší hokejisti sa zase ponorili do sledovania televíznych relácií. Ovečkin priznal, že sleduje vedomostnú súťaž Deal or No Deal. "Tak toto ma dostalo," reagoval smiechom útočník Columbusu Nick Foligno.

V ďalšej videokonferencii na seba narazili obranca NY Rangers Marc Staal, jeho brat Jordan z Caroliny Hurricanes, útočník Pittsburghu Sidney Crosby a krídelník Philadelphie Claude Giroux. "Sidney mi zozadu nestále seká do nôh, to mi teda určite nechýba," poznamenal Marc Staal. Crosby ihneď reagoval: "Aj ja sa teším, že teraz nemusím čeliť Marcovým krosčekom pred bránkou. Môj chrbát by vedel rozprávať." Obranca "jazdcov" si však "podal" aj ostatných účastníkov diskusie: "Claude na ľade stále niečo rozpráva, ani to mi určite nechýba. On nikdy nezavrie ústa. A Jordan? S tým sa zase nemusím ťahať po rohoch a snažiť sa pretlačiť tých jeho sto kíl."

V USA evidujú viac ako 105.000 prípadov ochorenia COVID-19, podľahlo mu vyše 1700 osôb. Všetci hráči NHL sú v domácej karanténe, vedenie súťaže 12. marca pre pandémiu prerušilo ligu približne tri týždne pred koncom základnej časti. Zámorské médiá následne priniesli správy, že pozitívny test mali dvaja hráči Ottawy a jeden hokejista Colorada. Liga inštruovala všetkých hráčov, aby sa rozšili do svojich domovov a zostávali v izolácii. Ďalší osud súťaže je nejasný a niektorí hokejisti, medzi nimi aj Crosby vyhlásili, že ak by situácia vo svete umožnila sezónu dohrať, bolo by dobré, aby by rovno naskočila do play off.