Montreal Canadiens či tím Tomáša Tatara?

Experti v tom majú jasno. Tohtoročnou draftovou jednotkou sa stane buď kanadský hokejista Shane Wright, alebo Slovák Juraj Slafkovský. Právo prvej voľby má domáci Montreal Canadiens, z druhej pozície vyberá tím Tomáša Tatara New Jersey Devils. „Cítim, že budem už čoskoro pripravený na NHL. Dokážem strieľať góly, rozdávať prihrávky a byť kreatívny. Som robustný a tvrdý hráč, viem rozdať aj bodyčeky. Myslím si, že toto je to, čo Montreal potrebuje,“ otvorene povedal Juraj Slafkovský v jednom z rozhovorov.

Sezóna snov a šanca prekonať Gáboríka

Najvyššie draftovaným Slovákom v histórii bol Marián Gáborík, ktorého si z 3. miesta v roku 2000 vybrala Minnesota Wild. Je takmer isté, že Juraj Slafkovský ho prekoná. 18-ročný rodák z Košíc prežil sezónu ako zo sna – najskôr bol najužitočnejším hráčom a najlepším strelcom na zimnej olympiáde v Pekingu, kde Slovensko získalo bronz. V drese TPS Turku sa stal vicemajstrom Fínska a na MS opäť ukázal svoju šikovnosť, keď sa stal najproduktívnejším hráčom Slovenska. To všetko sú výkony, ktoré ho predurčujú byť draftovou jednotkou.

Aký je kurz na prvé miesto Slafkovského?

Malou výhodou pre Shana Wrighta môže byť fakt, že je Kanaďan. Aj preto je na to, že práve on bude hráčom číslo jeden, kurz 1.21. Ak však veríte, že Montreal Canadiens si z prvého miesta vyberie Juraja Slafkovského, stavte si vo Fortune s kurzom 4.25. Využiť môžete aj stávku bez rizika až do výšky 30 eur, a ak by to vyšlo, vyhrali by ste viac než 127 eur. Pokiaľ nie, svoj vklad by ste dostali späť a môžete si staviť znovu. Stačí sa len zaregistrovať a k tomu automaticky dostanete aj dva bonusy navyše – stávkový kredit 30 eur a až 30 voľných zatočení v online kasíne.

Šimon Nemec môže byť najvyššie draftovaným obrancom

Slovensko môže zažiť doslova draftovú žatvu. V súvislosti s top pozíciami sa skloňuje aj Šimon Nemec, ktorý má za sebou nielen úspešné ZOH, ale aj dve účasti na MS a je vicemajstrom slovenskej ligy s HK Nitra. Takisto sa stal historicky najproduktívnejším juniorom v play-off so 17 bodmi. V jeho prípade sa očakáva, že bude najvyššie draftovaným obrancom, pričom jeho najväčším konkurentom by mal byť Čech David Jiříček. Odporúčame staviť si na to, že Šimon Nemec sa v drafte umiestni na 1. až 4. mieste s kurzom 2.05.

V 1. kole môžeme mať až štyroch hráčov

Okrem Slafkovského a Nemca sú v hre aj ďalší Slováci. Filip Mešár z HK Poprad a Adam Sýkora z HK Nitra majú potenciál, aby boli aj oni draftovaní v 1. kole. Kurz na Filipa Mešára, že bude draftovaný v 1. kole, je 1.83. Ak by to nevyšlo, tak maximálne 2. kolo by malo byť doslova istotou. Okrem toho o dres niektorého z tímov NHL zabojuje aj Servác Petrovský z Owen Sound Attack (OHL) či napríklad Alex Šotek alebo Adam Žlnka. Mimochodom, kurz na to, že v 1. kole budú draftovaní až štyria Slováci, je 7.0.

Stavte si na draft do NHL vo Fortune!

Slovenský hokej zrejme znovu čakajú výborné časy. Mladíci zavelili do útoku a chcú sa výrazne presadiť aj v zámorskej NHL. Ak veríte našim talentom, stavte si na ich umiestnenie v drafte. Ak sa zaregistrujete vo Fortune, automaticky získate aj tri výhodné bonusy – stávku bez rizika až do výšky 30 eur, stávkový kredit 30 eur a 30 voľných zatočení v online kasíne. Môžete si staviť nielen na draftovú jednotku, ale aj na to, kto z dvojice bude lepší, do koľkého miesta budú jednotliví hráči draftovaní či koľko Slovákov alebo Čechov bude draftovaných v 1. kole.

STAVIŤ SI NA DRAFT DO NHL