TU si pozrite moment, keď sa Slafkovský dozvedel, že v NHL bude jedinečný

V najprestížnejšej hokejovej súťaži sa doposiaľ nestalo, že by mal nejaký Slovák alebo Čech na drese napísané svoje meno aj s diakritikou. Musel však prísť 18-ročný Košičan, aby sa to zmenilo. Jurajovi Slafkovskému sa na tohtoročnom drafte dostalo veľkej pocty hneď dvakrát. Nielenže sa stal jednotkou draftu, ale vôbec ako prvý slovenský hokejista má na drese menovku aj s diakritikou. Jeho meno aj s ypsilon s dĺžňom na drese ho príjemne prekvapilo. „Sám neviem, ako sa tam dostal dĺžeň. Ešte pred sezónou, keď zverejnili dresy, že ako budú vyzerať, tak som si povedal, že tam mám dĺžeň a zrazu pozerám a vidím, že tam je,“ odhalil pre NHL.com veľký talent slovenského hokeja.
 
Slafkovský odohral v tejto sezóne už 15 zápasov, v ktorých nazbieral päť bodov. Svoje pôsobenie si zatiaľ veľmi užíva a navyše kraľuje ďalšej štatistike. Ako jediný z draftu 2022 sa stále drží v NHL „Je to veľmi príjemné, že sa mu tu stále darí držať, ale na druhej strane musím stále tvrdo makať, aby som tu ostal celú sezónu. To je môj cieľ. Každým zápasom sa na ľade cítim lepšie. Zvykám si na všetky veci a verím, že postupne sa to bude len a len zlepšovať,“ povedal nadšene Slafkovský.
 
Ten spoznáva nielen prostredie v Montreale, ale aj celej zámorskej súťaže. „Je to zaujímavé na každom štadióne. Na každom je iná teplota, iný ľad, inak sa na ňom hrá, takže je to pre mňa zaujímavé, že absolvujem všetky tripy a som stále s tímom na cestách,“ dodal košický rodák pre NHL.com.

Nervozita pred zlomovým 10. zápasom v NHL

Náš talentovaný hokejista má v zmluve, že musel odohrať minimálne 10 zápasov v tejto sezóne v NHL, aby mu v Montreale začal plynúť nováčikovský kontrakt. Momentálne má na konte už 15 duelov a nad pomyselne dôležitou métou vtedy veľmi nerozmýšľal. „Všímal som si, že sa o tom píše. Nikto mi nič z klubu ale vlastne nič nehovoril. O žiadnych iných plánoch. Počítal som s tým, že so mnou počítajú a našťastie to tak aj bolo,“ potešil sa Juraj Slafkovský.