Kanadský hokejista Kyle Beach vyšiel z anonymity a prezradil, že pred jedenástimi rokmi bol obeťou sexuálneho obťažovania v tíme Chicaga. Doteraz Beach skrýval svoju identitu, teraz však otvorene prehovoril o tom, čo zažíval v roku 2010.

 Obvineniam z nechutných praktík čelí bývalý videotréner Bradley Aldrich, ktorý údajne sexuálne obťažoval nielen Beacha, ale aj jedného študenta v Michigane. "Aby som bol úprimný, väčšinou som sa bál," povedal Beach o stretnutí s Aldrichom:

"Ohrozilo to moju kariéru a cítil som sa sám a v temnote. Ako dvadsaťročný som nevedel, čo mám robiť. Nikdy mi ani vo sne nenapadlo, že by ma do takej situácie dostal niekto, kto mi mal pomáhať a mal zo mňa spraviť lepšieho hokejistu, človeka a pomôcť mi budovať moju kariéru." Beach v rozhovore uviedol, že "mu bolo zle", keď videl, že Aldrich zostal s tímom a spolu oslavovali aj zisk Stanleyho pohára.

Beach tvrdí, že sa s obťažovaním dlho nevedel vyrovnať a "pomáhal" si aj alkoholom a drogami. O záležitosti dlho nehovoril, aby mohol "ísť za svojimi snami a pokračovať v hokeji, ktorý miluje".  povedal Kanaďan."A teraz, keď sa začínam liečiť, pozerám sa späť a určite to malo vplyv na môj život,"

V čase, keď k obťažovaniu prišlo, obliekal dres Chicaga aj Tomáš Kopecký. „Nevedel som o ničom, dozvedel som sa to pred niekoľkými mesiacmi, keď mi volali cez telemost právnici. Vtedy mi nepovedali ani konkrétne mená, len to, či som niečo v tej dobe postrehol. Šokovalo ma to, lebo Kyla Beacha som poriadne ani nepoznal. Bol vtedy v záložnom tíme, ktorý sa volal ‚čierne esá‘,“ povedal Kopecký pre denník Šport.

Bývalý slovenský útočník tvrdí, že s videotrénerom Aldrichom nemal osobne žiaden problém. „Ku mne sa správal profesionálne. Ani som nepostrehol, že by mal k niekomu hlúpe poznámky, alebo sa čudne správal, či nedajbože niekoho sexuálne obťažoval.“

Podľa Beachových slov a odhalení čelil kanadský hokejista v šatni homofóbnym poznámkam a vtipom. Kopecký však nič podobné nepostrehol. „Nepamätám si, že by sa niečo v kabíne riešilo. Boli sme vtedy plne sústredení na play-off, niečo takéto by som určite postrehol. Odsudzujem podobné veci ako sexuálne obťažovanie, alebo rasizmus. Nemá to so športom nič spoločné a nepatrí to nielen tam, ale ani do slušnej spoločnosti,“ dodal pre denník Šport.

Hossu si uctia v Chicagu: