Profiligu zastavili 12. marca a minimálne do 4. apríla majú podľa odporúčania zostať všetci hokejisti i zamestnanci klubov v domácej karanténe. "Vírus u nás iba vstupuje do fázy rýchlej akcelerácie a je veľmi ťaźké predpovedať, kedy nárast prípadov dosiahne svoj vrchol," vyhlásil Meeuwisse pre zámorské médiá.

NHL eviduje zatiaľ iba dva prípady nákazy koronavirusom, v oboch ide o hráčov Ottawy Senators. "Je to oveľa menej ako napríklad v NBA a za to môžeme byť vďační," dodal s tým, že aktuálna izolácia by mala prispieť k pomalšiemu šireniu choroby v komunite NHL.

Zámorská hokejová NHL v súvislosti s pandémiou koronavírusu odložila na 18. júna plánovaný galavečer udeľovania sezónnych ocenení v Las Vegas i draft, ktorý sa mal uskutočniť 26. a 27. júna v Montreale. Nové termíny zatiaľ vedenie profiligy neoznámilo.

NHL pauzuje od 12. marca a minimálne do 4. apríla majú podľa odporúčania zostať všetci hokejisti i zamestnanci klubov v domácej karanténe. Opätovný štart súťaže je zatiaľ v nedohľadne, keďže v Severnej Amerike rapídne stúpa počet ochorení COVID-19. Počet potvrdených prípadov sa v Spojených štátoch v stredu vyšplhal nad 64.000. Ochoreniu tam podľahlo už 909 ľudí. V Kanade evidovali 3290 prípadov a 30 úmrtí.