Rusnák dostal ponuku zahrať si na majstrovstvách sveta v rybníkovom hokeji. Cestu do Kanady spojil aj s návštevou Montrealu, kde sa stretol aj so Slafkovským. „Jurajov život sa krúti okolo štadióna a aktuálne okolo rehabilitácie. My sme sa stretli v hotelovej kaviarni vedľa štadióna, schovali sme sa do rohu, dali si kávu a asi hodinu sme si pokecali. Zaujímavosťou je, že hoci sme sa „zašili“ do rohu, počas tej hodiny išla okolo jedna zákazníčka, ktorá Juraja hneď spoznala,“ hovorí nám Rusnák, ktorý však tvrdí, že mladý slovenský hokejista zvláda všetku tú pozornosť a tlak, ktoré sú v Montreale na neho vyvíjané:

„Keď to zvládol na Slovensku, nemá problém zvládať to ani v Kanade. Kto videl pár jeho rozhovorov, bude asi súhlasiť s tým, že je mentálne pripravený na to, aby zvládol tlak, ktorý je okolo neho v Montreale.“

Rusnák si chcel s kamarátmi pozrieť zápas Montrealu na štadióne, napokon ho sledovali v bare. „Všetci sme mali na sebe Slafkovského dresy. Všetci sa nás pýtali, odkiaľ sme, čo tam robíme, spomínal sa aj Tomáš Tatar a Jaroslav Halák. Bol som prekvapený, ako si tam Jara fanúšikovia pamätajú,“ hovorí.

Zohnať dres Slafkovského pritom nebola úplne jednoduchá úloha. Bývalý hokejista si chcel aj so spoluhráčmi z trenčianskeho tímu nakúpiť vo fanshope Canadiens suveníry so Slafkovského menom či tvárou, no zažil nemilé prekvapenie.

„Týždeň pred nami bol v Montreale Jurajov otec s agentom a povykupovali nejaké veci vo fanshope s jeho menom. Bol som prekvapený, že hráč nedostane od klubu nejaké dresy pre rodinu. Asi toho vykúpili naozaj veľa, lebo zohnať dres či iný suvenír s Jurajovým menom bolo naozaj náročné,“ smeje sa Rusnák, ktorému padla do oka jedna zaujímavosť: „Všimol som si však, že výrobky čo zostali so Slafkovského menom či tvárou boli najdrahšie.“

MS sú pre Slafkovského nereálne

Slafkovský sa v polovici januára zranil a bez hokeja by mal byť tri mesiace. Vo vzduchu visela otázka, či stihne majstrovstvá sveta v hokeji a či ho klub pustí. „Je to nereálne. Už sa aj generálny manažér Montrealu vyjadril, že nesúhlasia s tým aby Juraj hral na MS. Myslím si, že on by aj rád šiel, ale nie je vhodné ísť proti klubu a v tomto prípade aj zdravému rozumu. Slafkovský mal úspešný, ale náročný rok. Základom je, aby dobre zrehabilitoval a zažil plnohodnotné leto bez mediálneho tlaku kvôli draftu a s dobrým tréningom. To mu pomôže oveľa viac a v konečnom dôsledku z toho bude ťažiť aj slovenská reprezentácia v budúcnosti. Ďalšia sezóna bude pre neho ešte náročnejšia. Už totiž nebude nováčik v NHL,“ myslí si Rusnák.

Divoké MS v rybníkovom hokeji

Rusnák si v Kanade zahral na majstrovstvách sveta v rybníkovom hokeji. Tímu Winter Sport Mania Trenčín chýbal na kvalifikáciu na MS jeden hráč, a tak oslovili práve jeho. Trenčiansky tím kvalifikáciu vyhral, a to paradoxne proti neskoršiemu celkovému víťazovi MS zo Slovenska Frosty Shots.

Ako Rusnák tvrdí, atmosféra MS bola skvelá a priateľská, no na ľade to nebola sranda. „Do play-off postúpilo 32 tímov a to bolo veru o držku. Hralo sa bez výstroja a naplno, viete si to asi predstaviť. Keď sa navyše strieľa naplno, sem tam puk vyletí, bolo to divoké,“ opísal na rovinu.