Slovenský hokejista si v drese Anaheimu Ducks v tejto sezóne pripísal 14 štartov zo zatiaľ celkových 26 zápasov, po ktorých sa Ducks krčia na poslednom mieste západnej konferencie s len jedným víťazstvom po riadnej hracej dobe (k tomu majú päť víťazstiev po predĺžení/nájazdoch, pozn.) Regenda sa musí vyrovnávať s neustálym pendlovaním medzi prvým tímom a farmou Ducks. Napriek náročnej situácii si hokej užíva oveľa viac ako v minulosti.

„Pred pár rokmi som chcel skončiť s hokejom a teraz som tu. Som šťastný, že tu môžem byť so spoluhráčmi. Byť v NHL je sen každého dieťaťa. Musím dokázať trénerom, že som dosť dobrý a zaslúžim si ich dôveru,“ vyhlásil Regenda pre zámorské médiá a mnohých určite poriadne prekvapil.

Regendove štatistiky v tejto sezóne:

Anaheim Ducks (NHL) 14 zápasov, 1 gól, 2 asistencie

San Diego Gulls (AHL) 4 zápasy, 2 góly, 2 asistencie

Mládežnícke kategórie strávil v Michalovciach a Trenčíne, dve sezóny hral vo Švédsku a jednu vo Fínsku, odkiaľ sa vrátil späť do rodných Michaloviec. Práve vo Fínsku zažíval krízu a stále na životnej križovatke s otázkou, čo ďalej. „Dostal som nejaké ponuky, no boli naozaj zlé a slabo zaplatené. Povedal som si, že buď pôjdem radšej pracovať, alebo do školy,“ priznal slovenský hokejista, ktorý v NHL nikdy nebol draftovaný.

„Premýšľal som nad tým asi mesiac a hovoril som si: jednoducho skončím s hokejom. Potom mi zavolali z rodných Michaloviec z najvyššej slovenskej súťaže.“

Regenda následne hral za Michalovce dve sezóny, k zviditeľneniu mu určite pomohla účasť a výkony na olympiáde v Pekingu, kde Slovensko získalo bronzovú medailu. Slovák následne dostal pozvánku do predsezónneho kempu Anaheimu Ducks, v ktorom si vybojoval miesto v prvom tíme.