Regenda odštartoval sezónu v prvom tíme Anaheimu a v drese káčerov patril slovenský nováčik medzi najlepších hráčov. Chválil ho aj tréner Dallas Eakins, no ten sa len nedávno rozhodol poslať nášho hokejistu na farmu do AHL. Anaheim sa totiž trápi a patrí medzi najslabšie tímy v profilige a kouč apeloval najmä na svoje hviezdy, aby zabrali a dostali tím na vyššie priečky v tabuľke.

V tíme San Diego Gulls sa Regendovi darilo, slovenský útočník bodoval v každom stretnutí, v ktorom na farme nastúpil. Anaheim však môže bronzového medailistu z olympiády v Pekingu hocikedy povolať späť, čo sa aj stalo. Len pár hodín potom, ako farmársky klub vyhral 7:0 na ľade Silver Knights, si Slovák balil kufre, aby sa hlásil v Anaheime a naskočil do stretnutia s Minnesotou.

Napriek tomu, že sa musel Regenda narýchlo zbaliť, dočkal sa svojho prvého gólu v NHL. V druhej tretine dostal presnú prihrávku od Franka Vatrana a z druhej vlny presnou strelou zápästím vymietol pavučiny v ľavom hornom rohu brány Filipa Gustavssona. Slovák otvoril skóre stretnutia, no Anaheim v ďalšom priebehu dostal štyri góly a pripísal si ďalšiu prehru. Napriek tomu Regendu vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia a zo svojho premiérového zásahu mal veľkú radosť. „Úžasný pocit, splnil sa mi sen a nemôžem tomu uveriť, že sa mi to podarilo. Bola to skvelá práca celého útoku a som šťastný, že to vyšlo práve v našej domácej aréne,“ citovala ho oficiálna stránka NHL. Na konte má už tri body, okrem gólu aj dve asistencie.

Poďakovať sa slovenský hokejista môže najmä spoluhráčovi Adamovi Henriquemu, ktorý duel vynechal pre pôrod prvého potomka a bol v nemocnici pri manželke Lauren. Práve preto káčery stiahli nášho útočníka z farmy, ktorého príbeh ako z Hollywoodu má ďalšie skvelé pokračovanie.