Tréner našej reprezentácie sa rozhodol dať šancu talentovaným mladíkom, ktorí ho nesklamali a výkony Slafkovského s Nemcom upútali hokejovú verejnosť po celom svete. Aj vďaka nemu má Slovensko prvú draftovú jednotku a Ramsay nepochybuje, že Slafkovský začne sezónu v prvom tíme Montrealu.

„Osobne ho vidím v NHL. Je veľký, silný a dobre korčuľuje. Navyše, Montreal je v prestavbe, takže si myslím, že v klube s ním budú trpezliví,“ prezradil Ramsay svoj názor v rozhovore pre portál journaldemontreal.com. Tréner slovenskej reprezentácie je presvedčený, že šancu v prvom tíme v novej sezóne dostane aj Šimon Nemec.

Paradoxom však je, že Ramsay na samotný draft NHL prakticky zabudol a nebyť jeho syna, historický okamih pre slovenský hokej by premeškal. „Počas draftu som bol doma na Floride a z nejakého dôvodu som si pomýlil dátumy. Prvé kolo je totiž väčšinou v piatok, no teraz bolo vo štvrtok a spamätal som sa až vtedy, keď mi syn poslal správu, že Slavy je draftovou jednotkou,“ bonzol na seba skúsený tréner.

Ramsay zapol televízor, keď New Jersey siahlo po Šimonovi Nemcovi a od dojatia sa po prvom kole, v ktorom si ešte z 26. miesta vybral Montreal Filipa Mešára, musel ísť vyvetrať. „Povedal som manželke, že sa musím ísť prejsť a od šťastia sa mi aj nahrnuli slzy do očí. Je to skvelé nielen pre mňa, ale najmä pre chalanov a ľudí na Slovensku,“ dodal Craig pre kanadský portál.