Washington prehrával po prvej tretine 0:3, ale v druhej strelil päť gólov a po veľkom obrate potvrdil vynikajúci vstup do sezóny. Chára s Pánikom si pripísali asistenciu pri druhom góle Conora Shearyho, ktorý po teči slovenského obrancu znížil na 2:3. Washington vyrovnal v priebehu dvoch minút a v závere prostrednej časti udrel ešte dvakrát. Na 5:3 zvýšil minútu a pol pred druhým klaksónom Chára, keď prekonal Semjona Varlamova delovkou z vrchu ľavého kruhu. Z prvého gólu "Big Z" v drese Capitals mal radosť celý tím Capitals. Chára po góle prikorčuľoval k striedačke, kde sa na neho vrhli všetci spoluhráči.

"Veľmi sa teším, že som dal prvý gól za Washington. Prišiel som k striedačke, pretože som sa chcel s chalanmi podeliť o radosť. Od prvého dňa, čo som tu, sa cítim skvele, prijali ma úžasne a veľmi mi to uľahčili," povedal pre nhl.com Chára, ktorý skóroval prvýkrát od 27. novembra 2019.

Stal sa piatym obrancom v histórii NHL, ktorý vo veku 43 a viac rokov zaznamenal viacbodový zápas. Pred ním to dvakrát dokázali Doug Harvey a Tim Horton a raz Chris Chelios s Allanom Stanleym.

"Boli tam veľké emócie, pretože sme otočili skóre. Zdeno bol po góle blízko k striedačke a tak k nej prikorčuľoval. Reakcia hráčov bola neuveriteľná, dali mu najavo, ako si ho vážia a čo pre tím znamená. Aj po zápase som v šatni povedal, že to bol jeden z najúžasnejších momentov, aké som za posledné obdobie zažil. Zdeno hral dnes skvelý zápas v defenzíve aj v ofenzíve," povedal tréner Capitals Peter Laviolette.