Calgary Flames draftoval Ružičku v roku 2017 z celkového 109. miesta (4. kolo). Prvú šancu v NHL dostal v sezóne 2020/21, vtedy odohral tri zápasy. V minulej sezóne zasiahol do 28 zápasov, v ktorých nazbieral desať bodov.

Expert z kanadskej televízie Sportsnet Eric Davies si všimol, že Ružička v prípravnom zápase proti Seattlu pred blížiacou sa sezónou nehral na svojej prirodzenej pozícii v strede útoku, ale nastúpil na ľavom krídle.

„Mnohí sa pýtali, v ktorom útoku bude Ružičkovo miesto na pozícii centra po príchodoch centrov Kadriho a Rooneyho. Vysvitlo, že možno v žiadnom, lebo v príprave hral na ľavom krídle. Ak Slovák zvládne tento prechod, môžu sa mu otvoriť dvere do prvého tímu,“ tvrdí Davies.

Ružička odohral v zápase Calgary proti Seattlu (0:3) takmer dvadsať minút, až sedem z nich strávil na ľade počas presilových hier. Slovenský hokejista vyhlásil, že o miesto v zostave Calgary je ochotný zabojovať na ktoromkoľvek poste.

„Môžem hrať kdekoľvek, či už v strede útoku, alebo na krídle. V podstate mi na tom nezáleží. Ak to znamená, že sa dostanem do NHL, budem hrať aj v bránke,“ vyhlásil Ružička.