Kapitán hokejistov Pittsburghu Sidney Crosby sa opäť zapojil do tímového tréningu pred reštartom sezóny zámorskej NHL. Jeho klub v piatok na sociálnej sieti potvrdil, že sa kanadský center vrátil na ľad a absolvoval so spoluhráčmi plnú tréningovú jednotku.

Crosbyho zdravotný stav sa stal predmetom špekulácií po tom, čo v sobotu nedohral modelovaný zápas, keď pätnásť minút pred koncom odišiel do šatne. Následne vynechal aj nedeľňajší tréning tímu. V stredu sa na chvíľu postavil na ľad pred tréningom, ale so spoluhráčmi netrénoval. Vo štvrtok vynechal modelovaný duel, keď korčuľoval iba individuálne. Tréner "tučniakov" Mike Sullivan odmietol situáciu komentovať. Profiligové kluby nemajú podľa protokolu NHL povolenie informovať o zdravotnom stave hráčov. Crosbyho spoluhráč z útoku Conor Sheary spomenul, že si nemyslí, že je kapitán zranený a iba sa šetril.

Tridsaťdvaročný útočník odohral v nedohranej základnej časti 41 zápasov, v ktorých nazbieral 47 bodov za 16 gólov a 31 asistencií. Dokopy 28 duelov vynechal po tom, čo v novembri podstúpil operáciu brušného svalstva. Penguins narazia v predkole play off v Toronte na Montreal.