Po májových MS v Dánsku, na ktorých sa zúčastnil aj talentovaný gólman, vyšla správa, že podpísal kontrakt s Detroitom Red Wings. Keďže syna bývalého slovenského reprezentanta Pavla do NHL nikdy nedraftovali a pôsobil v českom Hradci Králové, išlo o menší šok. Rybár mladší sa však s vervou pustil do makačky, aby sa v kempe Detroitu ukázal v čo najlepšom svetle.

Gólman Rybár si pred bitkou o flek v Detroite takto šplhol: Pozrite si, čo si dal nakresliť na masku!

Trochu ho v tom pribrzdila operácia členka, ale ani to nezabránilo robustnému brankárovi ísť sa pobiť o miesto v prestížnej lige. Sezónu podľa všetkého začne na farme v AHL v tíme Grand Rapids. „Po operácii som trénoval, koľko dovolí členok, ale makal som naplno každý deň,“ prezradil Rybár pre Šport24.sk. Pred odchodom si stihol dať pripraviť masku na mieru.

Drsné slová na adresu Andreja Sekeru: TAKTO mu naložil zámorský expert!

Špeciálne sa zameral na motív Detroitu, keď stavil na bielo-červenú kombináciu farieb. Dokonca na jednej strane má bývalých legendárnych gólmanov, ktorí chytali za „červené krídla“. Na maske nechýbajú Dominik Hašek, Terry Sawchuk a Chris Osgood. Celá maska je ladená do štýlu mesta, ktoré je v Amerike známe ako mesto motorov. Preto sú aj autá na jej povrchu. Toto všetko spískal Peter Wolf, ktorý sa takýmto dielam venuje.

Na maske je aj podobizeň Dominika Hašeka (vľavo).
Na maske je aj podobizeň Dominika Hašeka (vľavo).
Zdroj: instagram

Teší sa, že sa bude o seba starať 

Patrik chce zaujať predstaviteľov Detroitu a popasovať sa o miesto jednotky na farme. „Samozrejme, že v prvom tíme je Jimmy Howard a Jonathan Bernier. Na farme v Grand Rapids je zase Harri Säteri, s ktorým budem bojovať o post jednotky. Viem, do čoho idem a beriem to ako novú skúsenosť. Teším sa, že sa budem starať sám o seba,“ dodal Rybár.

u>FOTO MASKY NÁJDETE TU:</u