Tridsaťročný krídelník si v stredu prvýkrát zatrénoval s novými spoluhráčmi, rovnako ako český útočník Jakub Vrána, ktorý zamieril do Detroitu spoločne s Pánikom a dvoma draftovými výbermi výmenou za Anthonyho Manthu. Pánik si do "Hockeytownu" preniesol aj svoj štvorročný kontrakt, z ktorého mu zostávajú odohrať ešte vyše dve sezóny. "Som skutočne nadšený, že tu môžem byť," povedal pre Detroit News po prvom tréningu, v ktorom nastupoval s kolegami z tretieho útoku Vladislavom Namestnikovom a Samom Gagnerom.

Pánik verí, že v Detroite dostane väčší priestor na ľade, ako tomu bolo v hlavnom meste USA. "Vo Washingtone to nefungovalo. Niekedy veci jednoducho nejdú. Verím, že týmto otváram úplne novú kapitolu a bude to pre mňa nový začiatok. Dúfam, že budú obe strany spokojné," vyjadril sa slovenský útočník, ktorý bude v Detroite nosiť na drese číslo 24.

Pánik prišiel do Washingtonu v júni 2019, s Capitals ako voľný hráč podpísal štvorročný kontrakt s platom 2,75 milióna dolárov na sezónu. Jeho pôsobenie vo Washingtone sa však nevyvíjalo tak, ako by si predstavoval. V tomto ročníku nastúpil na 36 duelov a nazbieral deväť bodov za tri góly a deväť asistencií, na konte mal aj 16 trestných minút a deväť "mínusiek". V niekoľkých zápasoch sa nezmestil do zostavy Capitals a sledoval ich iba ako zdravý náhradník z tribúny.