Slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry si pripísal plusový bod. Víťazný gól strelil v nadstavenom čase Nicklas Bäckström, keď obral o puk Josha Norrisa a blafákom na bekhend prekonal Matta Murrayho. "Mal som šťastie, pri kľučke zasiahol súper môj chránič. Ak by cezo mňa prešiel, tak by išli traja na dvoch," povedal Bäckström. "Puk trochu skákal, tak som sa ho snažil položiť na ľad a potom som už bol blízko k brankárovi, aby som vystrelil. Občas treba veriť aj starému dobrému bekhendu," dodal Bäckström. Senators viedli po dvoch tretinách 2:0, ale domáci v záverečnej dvadsaťminútovke vyrovnali zásluhou gólov Ovečkina a zdolali Ottawu v desiatom zápase za sebou. Séria trvá od 24. januára 2017. "Hrali sme dobre, hráčov treba za výkon pochváliť, ale je veľká chyba nechať Ovečkina dvakrát voľného pred bránkou. Z takých pozícií sa nemýli. A potom prišla chyba v predĺžení," povedal tréner Ottawy D.J. Smith.

Ovečkin bodoval v siedmom zápase za sebou a už len jeden gól ho delí od toho, aby zaznamenal šestnástu tridsaťgólovú sezónu v kariére. Rekord NHL drží Mike Gartner, ktorý strelil minimálne 30 gólov v 17 sezónach, z toho 10 v drese Capitals. S 29 gólmi sa Ovečkin delí o post najlepšieho kanoniera NHL s Chrisom Kreiderom z New Yorku Rangers. Tridsaťšesťročný krídelník zaznamenal 155. viacgólový zápas v kariére a prekonal zápis Maria Lemieuxa. Pred ním sú už len Brett Hull (158) a Wayne Gretzky (189). Fehérváry bol pri absencii Johna Carlsona a Dmitrija Orlova druhý najvyťaženejší hráč Washingtonu. Na ľade bol 24 minút a 14 sekúnd, zaznamenal "plusku", dve strely, tri hity a zblokoval dve strely súpera.