Oboch našich hokejistov v lete draftoval Montreal Canadiens. Zatiaľ čo Slafkovský sa stal pevnou súčasťou prvého tímu, Mešár pôsobí v juniorskej OHL v drese Kitchener Rangers. Podľa bývalého skauta a v súčasnosti experta televízie Sportsnet Jasona Bukalu sa majú obaja ešte čo učiť, ale v oboch vidí veľký potenciál.

Slafkovský padol do oka zámorskému odborníkovi už na predsezónnom turnaji nádejí. Avšak nebolo všetko len ružové, naplnilo sa aj niekoľko zlých predtúch ohľadom nášho hokejistu: "Je robustný, zvláda súboje pri mantineloch aj pred bránkou a ťažko sa bráni. Potrebuje však ešte nejaký čas, aby si úplne zvykol. Má fantastickú strelu, strieľa často a keď má šancu ísť na bránku, rýchlo ju využije. Potrebuje však rozvíjať svoju obrannú hru, tak ako všetci hráči," uviedol Bukala na adresu rodáka z Košíc. "Zreteľne podceňoval tvrdosť hry v NHL, keď korčuľoval so sklonenou hlavou alebo sa naťahoval po puku. Súperi ho viackrát prevalcovali. Pred zranením bol obozretnejší a zdanlivo sa lepšie prispôsoboval situáciám."

Mešár je trošku z iného cesta. Šikovný útočník má však taktiež svoje slabšie stránky: "Na juniorskej úrovni má schopnosť rozhodovať zápasy a dominovať v útoku. Je rýchly a skvele pracuje s pukom. Zvláda tiež súboje a v predĺžení využíva viac priestoru na ľade. Plní si aj svoje povinnosti pri bránení. Niekedy privádza trénerov do šialenstva nedostatkom dôrazu pri napádaní a hrou v obrannom pásme. Je útočne ladený a jeho zručnosti sa nedajú naučiť. Jeho hra sa bude časom zlepšovať, no musí dostávať viac priestoru a hrať v presilovkách," uviedol expert o Mešárovi.