Platy slovenských hokejistov v NHL nájdete TU!

Útočník Richard Pánik má spomedzi slovenských hokejistov tretí najlepší plat, no jeho budúcnosť v prvom tíme New Yorku Islanders je neistá. Klub ho poslal na farmu, no v priebehu sezóny by mal rodák z Martina dostať šancu a predviesť svoje umenie aj v najlepšej lige sveta. Časť z jeho ročného platu 2 750 000 dolárov pritom platí aj jeho predošlý zamestnávateľ z Detroitu, no náš hokejista nie je v lichotivej pozícii.

Dres ostrovanov bude obliekať v tomto ročníku aj nestarnúci Zdeno Chára. Už 44-ročný veterán sa na rok upísal klubu, v ktorom v NHL začínal. „Kruh sa v podstate uzavrel. Kto by to povedal, že sa to takto stane po nejakých 20 rokoch? Je tu veľmi dobrá skupina so silným líderstvom a kľúčovými hráčmi, ktorí sú súčasťou Islanders už dlho,“ povedal najvyšší muž NHL po podpise zmluvy. Jeho plat však zodpovedá veku a dĺžke kontraktu, no peniaze pre víťaza Stanleyho pohára sú na sklonku kariéry tým najmenej podstatným faktorom. Chára totiž dostane minimálny plat 750 000 dolárov, pričom vďaka bonusom môže zarobiť raz toľko. Na rovnakú sumu si zo Slovákov príde aj talentovaný útočník v drese New Jersey Marián Studenič.

Práve dres diablov v tomto ročníku oblečú až traja slovenskí hokejisti. Okrem Studeniča to je aj obranca Christián Jaroš a najmä útočník Tomáš Tatar. Ten sa do New Jersey sťahoval z Montrealu a v novom klube by mal patriť medzi hlavných ťahúňov. Svedčí o tom aj jeho plat, ktorý je spomedzi našich hokejistov jasne najvyšší - 4 500 000 dolárov za sezónu. Šancu v NHL môžu počas sezóny dostať aj ďalší naši hokejisti, ktorí z kempov zamierili do nižších súťaží. Na pozvánku bude čakať najmä Adam Ružička a tiež Martin Pospíšil, ktorí začnú sezónu na farme Calgary v AHL v tíme Stockton Heat.