Podľa Elliottea Friedmana zo stanice Sportsnet by mohla liga čeliť strate príjmov až vo výške 700 miliónov amerických dolárov, pričom sa už hovorilo aj o rovnej miliarde. Denník Toronto Sun odhaduje stratu príjmov na 500 miliónov USD.

Vedenie NHL sa rozhodlo do odvolania prerušiť sezónu v čase, keď do konca základnej časti zostávalo odohrať 189 zápasov. Dlhodobá časť sa mala skončiť 5. apríla a o dva dni neskôr sa mali začať boje o Stanleyho pohár. Vzhľadom na šíriacu sa nákazu reálne hrozí, že majstrovský pohár v NHL neudelia prvýkrát od sezóny 2004/2005, keď kompletný ročník vymazala výluka.

Prípadné predčasné ukončenie sezóny by sa mohli dotknút aj platového stropu. Komisár NHL Gary Bettman iba nedávno informoval, že by v ročníku 2020/2021 mohli kluby počítať s platovým stropom na úrovni 84 až 88 miliónov dolárov, čo by bol významný nárast oproti súčasnej výške 81,5 milióna USD. Šíriaci sa koronavírus a opatrenia, ktoré si v NHL ešte vyžiada, by však mohli spôsobiť, že nakoniec bude platový strop ešte nižší ako v súčasnosti. To by mohlo mať negatívny dopad na platový rozpočet klubov, viaceré by boli nútené vymeniť niekoľkých hráčov, alebo ich vykúpiť zo zmluvy, aby sa dostali pod strop.