Odchovanec nitrianskeho hokeja sa pomaly aklimatizuje v organizácii "diablov", kde sa aktuálne zúčastňuje prípravného kempu nováčikov. V rovnakej organizácii pôsobí aj jeho spoluhráč z reprezentácie Tomáš Tatar.
"Už sme sa o tom rozprávali a veľmi sa teší. Je to super chalan a zdá sa, že ho tu má každý rád. Teším sa aj na to, že stretnem Dougieho Hamiltona. Sledoval som ho na videách a je to skvelý obranca. S trénerom Lindym Ruffom som zatiaľ len telefonoval," priblížil Nemec svoje doterajšie kontakty v New Jersey, ktoré si ešte nestihol pozrieť.

Osemnásťročný obranca má napriek nízkemu veku už bohaté skúsenosti s mužským hokejom, nakoľko posledné dva ročníky strávil v extraligovej Nitre. Tento rok s tímom prehral až vo finále so Slovanom Bratislava, Nemec v play off nazbieral 17 bodov v 19 dueloch.

Aj vďaka tomu sa Nemec nechystá hrať medzi juniormi, ale rád by v budúcom ročníku okúsil atmosféru najlepšej hokejovej ligy sveta. "Chcem skúsiť hrať v Severnej Amerike, asi v American Hockey League (v tíme Utica Comets), ale nikdy neviete, možno to bude rovno v NHL za Devils," povedal pre oficiálny web nhl.com Nemec.

Gratuloval mu aj Ramsay

Tak vysoké umiestnenie na drafte potešilo aj samotného trénera slovenskej reprezentácie Craiga Ramsayho, ktorý sa s hráčom následne spojil, aby mu pogratuloval. "Keď ma draftovali, Ramsay mi gratuloval. Odpísal som mu, že to ja mu gratulujem a ďakujem za všetko, čo pre mňa urobil. Priblížil mi, ako sa hrá v Severnej Amerike. V reprezentácii teraz podľa mňa hráme podobne. Oveľa rýchlejšie a čo najčastejšie strieľame," opísal pre nhl.com Nemec.