„Máme anjela, ktorý nás sleduje a voláme ho syn. Budeš navždy milovaný. Prosím, rešpektujte naše súkromie, pretože prechádzame ťažkými a srdcervúcimi chvíľami,“ napísal Pastrňák na Instagrame a priložil čiernobielu fotografiu nožičiek. Chlapec dostal meno Viggo Rohl Pastrňák, narodil sa 17. júna, no podľa všetkého po pôrode nastali komplikácie a synček českého hokejistu a jeho švédskej priateľky po šiestich dňoch od pôrodu zomrel.

Táto správa zdrvila nielen samotných rodičov, ale aj celú hokejovú verejnosť. Pastrňák dostal množstvo kondolencií, pričom jeho súčasnú situáciu dobre chápe aj útočník Evander Kane. Hviezda San Jose pred dvoma rokmi zažila podobné nešťastie, keď jeho manželka Anna potratila v 26. týždni tehotenstva.

„Naša rodina by chcela vyjadriť úprimnú sústrasť Davidovi, Rebecce a jeho celej rodine. Poznáme tú najhoršiu bolesť, akú si len dokážete predstaviť. Sme zdrvení aj za vás,“ napísal Kane na sociálnych sieťach. Smutné udalosti v minulosti postihli aj ďalších hráčov NHL, napríklad Erika Karlssona či Erika Haulu. Všetci sa už ale v súčasnosti tešia zo zdravých detí a ostáva veriť, že jedného dňa sa dočká aj Pastrňák.