Medzi odborníkmi už dlhodobo panuje názor, že o draftovej jednotke sa rozhodne medzi kanadským centrom a naším krídelníkom. Hoci sa zámorskí experti prikláňajú viac k tomu, že 7. júla sa jednotkou stane Shane Wright, Juraj Slafkovský je o svojich kvalitách takisto presvedčený a v rozhovore pre kanadskú TVA Sports opísal, prečo by si mal Montreal vybrať jeho.

„Verím, že už čoskoro budem pripravený na NHL. Viem hrať dobre, strieľať góly a byť kreatívny. Okrem toho som robustný a tvrdý hráč, bez problémov dokážem rozdávať bodyčeky a robiť všetky ďalšie drobnosti. Samozrejme, problém nemám ani s rozdávaním prihrávok, proste sa snažím robiť všetko. Myslím si, že toto Montreal potrebuje,“ povedal Slafkovský otvorene na otázku reportéra.

Slafkovský má na rozdiel od Wrighta už bohaté skúsenosti s mužským hokejom, čo potvrdil napríklad na olympiáde alebo nedávnych MS. Navyše časť sezóny v drese TPS Turku strávil v seniorskom tíme a cíti, že vďaka týmto skúsenostiam je pripravený na NHL. Navyše má aj smelé plány.

„V prvom útoku by som mohol odoberať puky súperom a servírovať prihrávky spoluhráčom. Páči sa mi predstava hrať v prvom útoku s Nickom Suzukim a Coleom Caufieldom. Nie sú veľmi robustní, takže krídelník ako ja by sa im hodil - získaval by som puky, vytváral šance a strieľal góly,“ dodal Slafkovský.