V zámorí si potrpia na rôzne štatistiky, či vedia vyzdvihnúť aj takých borcov, ktorí robia čiernu robotu. Žurnalista spoza veľkej mláky, Joey Alfieri, sa takto vyjadril na adresu trojice: "Bezpochyby, o tomto útoku sa musíme baviť ako o jednom z najlepších v celej lige!"

Z čoho tak usudzuje? Jasné, že aj osobné štatistiky, presnejšie kanadské bodovanie hrá prím. Tatar odohral v tejto sezóne 15 duelov a nazbieral v nich 13 bodov (5+8). Jeho kolega Gallagher je na tom rovnako. Tiež má 13 bodov, akurát dal o dva góly viac (7+6). Tretí do partie, Danault, má 9 bodov (5+4). 

Možno si poviete, že taký český expres David Pastrňák má na konte bodov už tridsať, čiže takmer toľko ako montrealské trio dohromady, no niekedy nie sú body všetko. Táto trojička je totiž mimoriadne univerzálna a vedia zahrať v každej hernej situácii. Naposledy sa im podarilo vymazať z hry práve Pastrňáka a jeho kolegu Brada Marchanda z Bostonu. 

Montreal vyhral 5:4 a spomínané duo si príliš nepíplo. Pri hre piatich proti piatim nemali ani bod! V zámorí sa nad trojicou Gallagher - Danault - Tatar rozplývajú takto: "Je to lajna, ktorá si precízne plní obranné povinnosti a následne vyráža do ostrých útočných výpadov."

Canadiens v posledných rokoch toho príliš nedosiahol, preto fanúšikovia pevne veria, že sa to v tejto sezóne poradrí zlomiť. Dopomôcť k tomu má aj vychválený útok. "Spoločne nás to veľmi baví. Chalani sú vynikajúci tvorcovia hry a ja sa potom dostanem častejšie k zakončeniu," hlási Gallagher.