Hlavným strojcom ich úspechu bol český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol štvrtý hetrik v tejto sezóne, celkovo má na konte 41 gólov a opäť sa dostal na čelo tabuľky kanonierov. Štvrtý gól domácich dal jeho kolega z prvého útoku Patrice Bergeron. V bránke Bruins dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom a predviedol 28 zákrokov.

Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 19:45 minúty a mal plusový bod a dve trestné minúty. Za hostí sa predstavil Tomáš Tatar, slovenský útočník však nebodoval. Na ľade strávil 15:23 minúty a pripísal si dva mínusové body.

Boston zvíťazil na vlastnom ľade šiestykrát za sebou a má najlepšiu domácu bilanciu v celej súťaži (20-2-9). Na čele tabuľky Východnej konferencie má trojbodový náskok pred Tampou Bay. Montreal je jedenásty a na play off stráca sedem bodov.

Los Angeles doma zdolalo Calgary 5:3 a ukončilo päťzápasovú sériu prehier.