Tampa si na západnom pobreží spravila s tímu Kings fackovacieho panáka. Blesky totiž vyhrali jasne 6:2 a bol pri tom aj Erik. Síce sa do kanadského bodovania nezapísal, ale po zápase mal dvojnásobnú radosť. Triumf nad tímom, ktorý ho vymenil, potešil.

V Los Angeles siahli po košickom rodákovi na drafte v roku 2015 pomerne vysoko, už z 43. miesta, no pred dvomi rokmi ho poslali na druhý koniec USA, na Floridu do Tampy. Súčasťou trejdu bol vtedy aj gólman Peter Budaj a opačným smerom putoval Ben Bishop. 

Obranca Černák je aktuálne hráčom Tampy Bay a podáva skvelé výkony.
Obranca Černák je aktuálne hráčom Tampy Bay a podáva skvelé výkony.
Zdroj: tasr

Vyzerá, že to bolo pre Černáka to najlepšie, čo sa mohlo stať. Kým v LA sa ku nemu nezachovali ideálne, v Tampe to bolo iné, čoho výsledkom je súčasná pozícia. Aj keď majú plný stav v obrane, Černák ich zaujal natoľko, že rotujú aj skúsených hráčov s miliónovými zmluvami.

„Priznám sa, že som sa potešil, keď ma vymenili. V Tampe som prišiel do kempu a v klube boli ku mne mimoriadne priateľský. Naopak, v Los Angeles to také nebolo,“ zdôveril sa 21-ročný zadák pre zámorské médiá. Momentálne má Erik bilanciu 22 duelov a sedem asistencií a na ľade trávi takmer dvadsať minút.

Mohlo by vás zaujímať

Slovenskí hokejisti na juniorskom šampionáte dieru do sveta neurobili: Toto je HODNOTENIE ich výkonov!

Ovečkin sklamal tisíce fanúšikov: Za TO, čo spravil mu hrozí dištanc!

FOTO Populárna fitneska vytiahla ťažký kaliber: Myslíte, že môže byť Timea ešte viac sexi?!

FOTO Veľké odhalenie Shiffrinovej pri prehre s Vlhovou: Takto sme Američanku ešte nevideli!