Pozrite sa, ako vyzerá Mešárovo súčasné bývanie, v GALÉRII

Hoci má len 18 rokov, na svoj vek je slovenský hokejový talent vyspelý, preto mu aklimatizácia na nové prostredie a novú súťaž nerobí problém. „Je to iné ako Slovensko či samotná Európa, ale veľmi sa mi to páči,“ hovorí Mešár pre tvasports.ca.

Slovák býva v náhradnej rodine, jeho novými „rodičmi“ sú Brian a Cailin Daubovci. Umiestňovanie mladých hráčov do rodín je bežné, v tejto rodine kedysi bývali aj, napríklad, Dominik Kubalík či Radek Faksa, ktorí sa neskôr presadili v NHL. Daubovci si náš talent pochvaľujú.

„Filip je neuveriteľný. Je veľmi dobre vychovaný a je veľmi skromný,“ hovorí o Mešárovi jeho náhradný otec Brian Daub a pochvaľuje si, okrem iného, aj komunikáciu s mladým hokejistom: „Rád hovorí o hokeji, má úžasnú schopnosť komunikovať v angličtine, čo naozaj nie je prípad všetkých mladých Európanov. Na rozhovory s nami si vždy nájde čas.“

Brian a Cailin sú pre Mešára oporou aj po psychickej stránke. Slovák čakal, že začne sezónu na farme Montrealu Canadiens v Lavale, vedenie klubu ho napokon poslalo ešte o level nižšie do juniorskej súťaže OHL. „Mohol zaujať negatívny postoj, pretože po odchode z Európy mal iné ambície ako skončiť v Kitcheneri. Nič také som však u neho nespozoroval,“ hovorí o Slovákovi Brian.

Filip zase svojmu novému otcovi a mame vracia kompliment: „Daubovci mi uľahčujú aklimatizáciu na nové prostredie. Nemôžem o nich povedať nič zlé, úžasne ma privítali. Obaja neustále varia skvelé jedlá.“ V Kanade si hokejista rozširuje obzory, aj čo sa týka gastronómie. „Filip zje čokoľvek. Nikdy predtým nejedol špagetovú tekvicu. Keď mu ju raz moja žena uvarila, vypýtal si dupľu,“ prezradil Brian.

Náhradní rodičia určite ocenia aj Mešárovu poriadkumilovnosť. „Každé ráno si ustelie posteľ, v izbe si udržiava extrémny poriadok,“ prezrádza Brian, ktorý odfotil Filipovu izbu. Každému určite udrie do očí slovenská vlajka, ktorá hokejistovi visí na stene.

Radí mu aj Slafkovský

Mešár prezradil, že všetko smeruje k scenáru, že budúcu sezónu by mal hrať na farme v Lavale, ale šancu môže dostať aj v Montreale, záleží od jeho výkonov. Aby bol čo najlepšie pripravený, komunikuje so svojím dobrým kamarátom Jurajom Slafkovským. „Hovoríme spolu po každom jeho zápase. Pýtam sa ho veľa otázok o živote profesionálneho hokejistu. Chcem sa pripraviť a uistiť, že keď príde rad na mňa, nebude ma čakať veľa prekvapení.“