Aj samotný Marián postrehol, že všetko akosi rýchlo ubehlo. „Čas letí, najviac to asi vnímam na deťoch. Ale vzhľadom na to, že som športoval celý život, tak sa na 40 rokov cítim veľmi dobre. Musím však povedať, že sa stále udržiavam, chodím si zacvičiť, hrám florbal či lyžujem. Naposledy som si zalyžoval nedávno v Rakúskych Alpách s celou rodinkou. Dlho sme snívali o horách, ale pri hokeji som si to nemohol dovoliť. Naposledy som stál na lyžiach zhruba pred 15 rokmi, ešte počas pôsobenia vo Švédsku,“ prezradil Marián.

Záber z lyžovačky nájdete TU!

Aktívne už skvelý útočník nehrá hokej, ale venuje sa rodinke. „S deťmi chodíme korčuľovať, lyžovať, vozím ich do školy. Doteraz som mal kvôli hokeju nalinajkovaný život, teraz som klasický otec v domácnosti,“ konštatoval Hossa.

Hokej mu momentálne nechýba. „Sám som prekvapený, že to tak je. Rád si ho pozriem, ale celý ten kolotoč okolo mi nechýba,“ povedal. A ako oslávi 40. narodeniny? „Oslavy budú mať dve fázy. Tá prvá bude s rodinkou v sobotu na obed a druhá s kamarátmi neskôr, v nejakom vhodnom termíne pre chalanov,“ uzavrel trojnásobný víťaz Stanleyho pohára pre Šport24.sk.

Blahoželá mu aj Richard Lintner

Prostredníctvom Šport24.sk poprial svojmu kamarátovi a niekdajšiemu spoluhráčovi z reprezentácie všetko najlepšie aj Richard Lintner. „Marián, vítam ťa medzi štyridsiatnikmi! Prajem Ti, aby si si v radosti a pokoji užil svoju rodinku a aby si bol v období hokejového dôchodku taký úspešný ako počas aktívneho hráčskeho obdobia. A držím Ti palce, aby sa ti podarilo znížiť golfový hendikep a aby si zbieral golfové víťazstvá častejšie ako doteraz.“

Mohlo by vás zaujímať:

Černáka chváli aj najproduktívnejší hráč NHL: Z jeho výkonov má obrovskú radosť

Mladík Černák to povedal na plné ústa: TOTO sa niekomu nebude ľahko čítať!

FOTO Hokejisti Bostonu vsadili na retro štýl: Kapitán Chára prišiel ako mafián!

Nevídaný príbeh z NHL: Najprv ho zranil, teraz mu bude kryť chrbát?