Colby skonal 11. apríla v torontskej nemocnici, kde sa krátko predtým podrobil operácii. Po nej však mal krvácanie do mozgu, a tak ho lekári uviedli do umelého spánku. Žiaľ, z neho sa už neprebral. Po šikovnom útočníkovi, ktorý v NHL obliekal dresy Edmontonu Oilers a Bostonu Bruins zostala manželka Emily, s ktorou sa zosobášili minulé leto. „Nikdy som si nemyslela, že budem vdovou pred našim prvým výročím svadby. Aj keď každá bunka v mojom tele je bez teba stratená, vždy budem na teba hrdá. Si moje všetko a vždy budeš! Si mojim anjelom strážnym,“ napísala na sociálnu sieť zronená Emily pár dní na Colbyho smrti.

Zamilovaný pár nemal deti, no spoločne mal jeden veľký sen. Obaja si totiž túžili adoptovať dieťa. „Mali sme spolu veľké plány. Jedným z nich bolo adoptovať si dieťa z Haiti,“ prezradila Emily, ktorej otec bol práve v tejto krajine misionárom a pracoval tam v sirotinci.“

Manželia Caveovci mali adopciu už na dosah ruky, no hokejové povinnosti Colbyho ju napokon oddialili. V novembri minulého roka, keď mali spoločne odletieť na Haiti, ho totiž preradili z prvého tímu Edmontonu do farmárskeho celku Bakersfield Condors pôsobiaceho v AHL. A o pár mesiacov na to im nevyšiel ani druhý pokus. To pre zmenu zmarilo vyhlásenie vlády USA, aby sa na ostrov v Karibskom mori necestovali kvôli nepokojom. „Colby bol vtedy z toho zničený, a tak sme premýšľali, že Haiti si doprajeme v lete na prvé výročie našej svadby,“ priznala Emily, ktorá stále len ťažko rozdýchava, že túto cestu už nikdy s manželom neabsolvujú.