Prvé kluby, ktoré zaviedli finančné zbierky na pomoc svojim zamestnancom, alebo ohlásili, že priamo budú svojim zamestnancom vyplácať ich platy počas karantény pred koronavírusom, boli Pittsburgh Penguins, New Jersey Devils, Detroit Red Wings, San Jose Sharks, Nashville Predators, Tampa Bay Lightning, Anaheim Ducks a Washington Capitals. Odvtedy sa pridalo ďalších dvadsaťjedna tímov. Včera večer, 16. marca, to bol už aj v tabuľke predposledný tím ligy: Ottawa Senators. Tí plánujú platiť aj tým zamestnancom, ktorí pre ich tím alebo arénu pracujú len na polovičný úväzok.

Ostáva už tak len jediný tím, ktorý žiadne podobné opatrenia ešte nevyhlásil. Je ním Chárov Boston Bruins. Majiteľom klubu je 80-ročný Jeremy Jacobs, ktorého pozemky a štadióny majú dohromady hodnotu približne 3,25 miliardy eur. Je 159. najbohatší muž v USA. A stále sa on sám, a ani samotné vedenie Bruins, nevyjadrilo, ako sa zachovajú k vlastným zamestnancom. Je zjavné, že to nebude len Jacobsova vina, keďže v rovnakom štadióne ako Bruins, v TD Garden, hrajú aj basketbaloví Boston Celtics. A tí sa doslova preketali s ostatnými tímami NBA o to, kto najrýchlejšie nahradí svojim zamestnancom ich platy.

Aspoň samotní hráči Bruins ukázali srdce. Takpovediac sami od seba si siahli do peňaženiek a začali pomáhať. Napríklad, Brad Marchand využíva svoju popularitu na propagovanie internetového fondu pre zamestnancov TD Garden. Do tejto zbierky desiatkami tisíc dolárov prispeli už aj jeho spoluhráči ako Tuukka Rask, David Pastrňák, David Krejčí, Charlie McAvoy a Joakim Nordstrom.