Slafkovskému sa v posledných týždňoch nedarí. VIAC SA DOZVIETE VO FOTOGALÉRII!

Zámorský odborník Marc Dumont z portálu Montreal Hockey Now tvrdí, že stagnácia výkonov draftovej jednotky je do očí bijúca. Najlepším východiskom by podľa experta bolo preradenie nášho hokejistu do AHL.

"Absencia striel na bránku v ostatných troch zápasoch vzbudzuje obavy. Nehovoriac o tom, že vôbec neboduje. V ostatných 10 dueloch vystrelil na bránku spolu trikrát, čo podľa očakávaní viedlo k tomu, že v útoku nevytvoril nič. So Slafkovským na ľade má tím horšie štatistiky a takmer v každom striedaní vyhorí. Keďže si ho Canadiens nechali v prvom tíme, bolo by rozumné prísť na to, ako môže byť opäť produktívny v útoku," myslí si Dumont. V rámci konštruktívnej kritiky ponúkol kanadskému klubu aj niekoľko riešení.

"Rozhodujúce je zaradiť Slafkovského do takej formácie, v ktorej môže využívať svoju strelu oveľa častejšie alebo ho dať do útoku s hráčmi, s ktorými sa mu už predtým darilo. Ak sa pre neho nenájde dostatok priestoru v NHL, možno nastal čas poslať ho do AHL. Tam by mal k dispozícii veľa času na ľade a nestalo by sa mu, že ho tréner v závere zápasu nechá sedieť na striedačke. V súčasnej situácii sa totiž Slafkovský nielen trápi, ale robí krok späť v rozvoji," dodal Dumont. VIAC SA DOZVIETE VO FOTOGALÉRII!

Slovenský talent doposiaľ nazbieral v NHL 10 bodov za 4 góly a 6 asistencií v 35 zápasoch.