Útočník Philadelphie Flyers patrí k športovcom, ktorí nemajú problém vyjadriť sa k spoločenským a politickým témam. V osobnej spovedi pre český portá bezfrazi.cz sa Voráček dotkol viacerých tém a neobišiel ani súčasný politický stav u našich susedov. Skvelý hokejista si podal najvyšších štátnych činiteľov - premiéra Andreja Babiša a prezidenta Miloša Zemana. 

Už otec Jakuba Voráčka to v minulom režime nemal jednoduché a vadí mu, že pri moci sú stále ľudia, ktorí pracovali s komunistami alebo ťažili zo spolupráce s nimi. „Otec bol zarytým antikomunistom, v roku 1987 sa mu podarilo utiecť do Nemecka a snáď by mama so sestrou za ním zvládli prísť, ale on sa po šiestich nedeliach vrátil, pretože vraj cítil, že by komunisti mohli predsa len čoskoro padnúť. Sledovala ho ale ŠtB, pred domom stávalo auto s chlapmi vo vnútri,“ priblížil útočník osud ich rodiny. 

Hoci Voráček vyrastal až po revolúcii, otec mu opísal príbehy mnohých ľudí, ktorí počas vlády komunistov skončili vo väzení, emigrovali, žili ďaleko od rodín a v najhoršom prípade prišli o život. Aj z toho pramení jeho averzia voči súčasným politickým lídrom. „Preto tak často vystupujem proti tým hajzlom, ktorí v súčasnej dobe vedú našu zem. A keď si vezmem, ako mne, ktorý totalitu nezažil, je pri pohľade na všetkých tych Babišov a Zemanov, tú sebranku bývalých eštebákov, policajtov a ich poskokov, úplne zle, ani si neviem predstaviť, čo musia cítiť tí, ktorí v minulom režime fungovali. Svoj názor nikomu nevnucujem, ale keď sa ma už naň niekto spýta, nebojím sa ho vyjadriť,“ povedal hokejista otvorene pre bezfrazi.cz.