V Kanade ste pôsobili v juniorskej súťaži QMJHL predtým za Saint John Sea Dogs, ale poslednú sezónu už za Val-d'Or Foreurs. Vlani ste ešte okúsili aj nadnárodnú ICE Hockey League za bratislavský Capitals. Ako sa pozeráte na tieto skúsenosti získané v uplynulej sezóne?
,Minulá sezóna bola veľmi špecifická a veľa ma naučila. Zahral som si vo svojom rodnom meste svoje prvé profesionálne zápasy za bratislavský Capitals a následne nato sme v Kanade s tímom Val-d'Or Foreurs postúpili až do finále QMJHL - takže dobré skúsenosti.

V lete ste dokonca absolvovali kemp v tíme NHL Tampa Bay Lightning a potom vás poslali do klubu Syracuse Crunch z AHL. V premiére ste sa blysli, keď ste gólom a asistenciou pomohli svojmu tímu Syracuse Crunch k triumfu na ľade Cleveland Monsters 6:4. Čo môžete povedať po prvých stretnutiach o súťaži AHL, kde ste sa po prvý raz ocitli?
,Leto bolo skvelé! Kemp v Tampe Bay Lightning som si veľmi užil a bolo super vidieť všetky tie veľké hviezdy, ktoré získali Stanleyho pohár, ako pracujú a ako vôbec vnímajú hokej. Potom som sa presunul do súťaži AHL, ktorá je veľmi náročná po fyzickej stránke. Hrá sa tu veľmi do tela a veľa sa korčuľuje. Nikto si tu vonkoncom nič nedaruje, pretože každý jeden chce byť povolaný do NHL.

Čo očakávate od súčasnej sezóny a aké máte ciele?
,Tohtosezónny cieľ je jednoznačný: zlepšiť sa čo najviac na ľade, ale aj mimo neho. Tampa má skvelý systém na developovanie hráčov, takže sa chcem sústrediť na všetky nedostatky, ktoré ma momentálne držia mimo NHL, a samozrejme, chcem byť čo najužitočnejší pre súčasný tím v AHL. Jednoducho, chcem urobiť maximum.

Obráťme trochu list a porozprávajte nám niečo o vašom meste, živote v ňom. Kde bývate, s kým, aké sú tam zvyky a ako vyzerá váš denný rituál?
,Žijem priamo v centre Syracuse, ktoré je menšie mesto, má asi 150 000 obyvateľov. V bytovom dome okrem mňa býva ešte šesť spoluhráčov, čo je super, pretože sa kedykoľvek môžeme navštíviť, zahrať si biliárd alebo pozrieť zápas Tampy. Môj denný rituál je veľmi jednoduchý: doobeda máme tréning a ten keď skončí, tak mám v podstate voľno až do konca dňa. Na štadióne som denne asi päť hodín a pracujem na všetkom, čo môžem zlepšiť. Máme hokejovú strelnicu, kde trávim dosť času strieľaním pukov. A veľa času si užijem aj v posilňovni.

A čo robíte voľnom čase? Máte aj nejakého koníčka, či hobby, čomu sa popri hokeju venujete?
,Veľmi rád varím... (smiech). Takže, keď prídem domov z tréningu a mám trochu času, tak si niečo vždy uvarím. Niekedy skúšam aj ťažšie recepty, ktoré trvajú sem-tam aj štyri hodiny. A keď sme na tripe, rád si pozriem ostatné mestá. Keď máme voľný deň a máme trochu šťastia, že sme v meste, kde sa hrá NBA, NFL alebo MLB, tak sa vždy snažíme zohnať vstupenky, aby sme si mohli pozrieť jeden s “Major” amerických športov.

Aký je život v zámorí, kde pôsobíte? Ste partia v tíme - chodíte niekam spoločne? Ozaj, funguje tam priateľstvo medzi športovcami?
,Život v Amerike je iný ako na Slovensku. Užívam si každý deň a snažím sa čo najrýchlejšie adaptovať na “dospelý” život, keďže prvýkrát bývam sám a všetko už musím riešiť len a len za seba. Podľa mňa sme v tíme skvelá partia, vždy na tripe ideme na spoločnú večeru, kde sa dobre bavíme a riešime rôzne veci, aj mimo hokejové... A je super počuť niektorých starších hráčov rozprávať o manželkách a deťoch.

Čo americké dievčatá?
Americké dievčatá sú super, ale na slovenské ,,kočky" úprimne nemajú.

A ešte otázka ku covidu - ako to prebieha vo vašom meste, kde žiješ... Sú tam veľké obmedzenia, či všetko funguje v pohode?
Väčšina ľudí je zaočkovaná, takže opatrenia sú minimálne. Dokonca by som povedal, že sa to už pomaly blíži aj do normálu.