Prvým hráčom spod Tatier je Žigmund Pálffy. Šikovný krídelník odohral v sledovanom období v NHL 433 zápasov a získal 477 kanadských bodov. „Pálffy nepatril len medzi najtalentovanejších útočníkov svojej generácie, ale bol aj jedným z najmenej docenených hráčov všetkých čias,“ napísal na adresu skalického rodáka Wegman.

Pálffy pôsobil v Pittsburghu Penguins aj s hviezdnym Crosbym, ktorý mal na slovenského spoluhráča v minulosti iba slová chvály. „Ziggy bol neuveriteľný. Pohrával sa s brankármi a dokázal akýkoľvek puk sklepnúť dole. Mohli ste mu poslať hocakú prihrávku, hocikde, bol neskutočný. Bol podceňovaný za to, ako dobrý bol,“ povedal kapitán "tučniakov".

Tragicky zosnulý Pavol Demitra získal v ére mŕtveho puku 490 bodov v 486 stretnutiach NHL. "Demitra neboli príliš žiarivý, ale bol veľmi rozumný a šikovný. Vrchol zažil v ročníku 2002/03, v ktorom si vytvoril osobné maximum s 93 bodmi vo veku 28 rokov. Slovenský krídelník trochu ťažil z toho, keď sa hra otvorila v ére po výluke, ale vtedy už bol na zlej strane tridsiatky. Nanešťastie, v roku 2011 zomrel pri zrútení lietadla Lokomotivu,“ zaspomínal si na legendárnu slovenskú 38-ku zámorský odborník.