V Bostone, s ktorým má podpísaný kontrakt, by najradšej zostal už natrvalo, aby nemusel putovať na farmu do AHL. Podriaďuje tomu aj prípravu. „Začal som ešte v Amerike, keď sme vypadli s Providence v play-off a pokračoval v Bostone až do konca finále. Teraz sa tretí týždeň pripravujem doma na ľade. Mám nového trénera na korčuľovanie, pretože potrebujem zrýchliť a byť výbušnejší. Chcem uspieť v kempe a vybojovať si miesto v prvom tíme,“ povedal.

Do Bratislavy si odskočil prebrať auto Citroën C5 Aircros, ktoré mu poskytla automobilka na leto. „Nie som veľký autičkár, doma mám Audi, teraz vyskúšam niečo iné. Priznám, že nie som agresívny šofér a najvyššiu pokutu som platil 35 eur. Poctivo som ju zaplatil, nevyjednával som. Dávam si pozor a keď vidím niečo podozrivé, spomalím,“ zasmial sa Cehlárik.

Priznal, že keď bol na začiatku v Bostone a nemal auto, robil mu šoféra kapitán tímu Chára. „Zdeno ma brával na letisko. Poviem, že je to pohodový šofér. Má rád komfort, a vystriedal niekoľko áut. Pohodlie našiel na svoju výšku až v Mercedese. Je to však bezpečný šofér, ktorý si jazdu užíva, neponáhľa sa,“ zakončil.

Kapitán Bostonu Chára.
Kapitán Bostonu Chára.
Zdroj: archív