Jej novú funkciu oznámil šéf Vancouveru Canucks Jim Rutherford prostredníctvom sociálnych sietí. Castonguayová sa stala prvou ženou, ktorá zastávala pozíciu vo vedení Canucks. Navyše je len druhou zástupkyňou nežnejšieho pohlavia vo vysokej funkcií. Tou prvou bola Angela Gorgone, ktorá bola v roku 1996 asistentkou GM v Anaheime Ducks. 

"Émilie má bohaté skúsenosti a je odhodlaná uspieť," uviedol Rutherfod v tlačovej správe. "Bude hrať kľúčovú úlohu pri rokovaniach o hráčskych zmluvách a jej hlas bude počuť vo všetkých aspektoch hokejových operácií," dodal prezident Vancouvru. 

Pred prácou pre Canucks zastávala Castonguayová pozíciu riaditeľky právnych záležitostí a hokejových operácií skupiny Momentum Hockey. Zastupovala tiež draftovú jednotku NHL z roku 2020 Alexisa Lafreniera a Marie-Philipa Poulina. Má bakalársky titul v dobore financií na Niagarskej univerzite, kde hrala štyri roky univerzitnú súťaž NCAA. 

Pýšiť sa môže aj právnickym titulom z Université de Montréal. Okrem toho Casonguayová počas štúdia získala skúsenosti z prvej línie veľkého hokeja na stáži u generálneho manažéra Montrealu Canadiens Pierra Gauthiera.