Najlepšia hokejová liga zavíta znova do hlavného mesta Česka, keď si v Prahe v dvoch stretnutiach nového ročníka NHL zmerajú sily San Jose Sharks a Nashville Predators. Hašek sa niekoľko týždňov pred zápasmi rozhodol, že skúsi vybaviť, aby ruskí hokejisti z oboch tímov nedostali víza na vstup do Česka.

„Mám radosť, veci sa začínajú hýbať. Ministerstvo zahraničných vecí Českej republiky ma požiadalo o mená ruských hráčov, ktorí by v Prahe 7. a 8. októbra mohli nastúpiť. A zároveň o kontakt na vedenie NHL. Ešte je pred nami veľa práce, ale už sa dávajú veci do pohybu,“ uviedol slávny brankár na svojom Twitteri.

To, že nehovorí do vetra, potvrdilo aj samotné ministerstvo. Lídri európskych krajín sa totiž nedávno dohodli, že obmedzia vydávanie víz ruským občanom v dôsledku krvavej vojny na Ukrajine. A práve podujatie v Prahe môže poslúžiť ako ideálny príklad. Síce ani v jednom z tímov nie sú ruskí hráči hlavnými oporami, stopku môžu z tímu San Jose dostať Alex Barabanov, Danil Guščin, Timur Ibragimov, Jevgenij Svečnikov a Artemij Kňazev. Z Nashvillu by sa zákaz týkal Jegora Afanasjeva, Jakova Trenina a Jaroslava Askarova.