FOTO stratených Chárových hokejok nájdete TU!

Keď si v pondelok našiel Ariel Ben-Abraham pred domom niekoľko balíkov, nevenoval tomu zvýšenú pozornosť. Je totiž majiteľom odevnej spoločnosti a zásielky z Číny dostáva pravidelne. Keď ich však začal postupne rozbaľovať, zistil, že niečo nie je v poriadku. „Niekedy ani nesledujem, čo je na obaloch, pretože denne dostávam množstvo balíkov. Teraz som však otvoril jeden, druhý, tretí a zrazu som sa dostal k tomuto. Pomyslel som si, že prečo je to také vysoké a keď som po rozbalení zbadal hokejky, zostal som zmätený. Potom som sa pozrel na štítok a videl som tam Washington Capitals,“ prezradil Ben-Abraham pre nbcsports.com.

Majiteľ odevnej firmy rozpútal bizarnú situáciu, keď v pondelok zavesil na svoj Twitter fotografie nečakanej zásielky a jeho príspevok sa šíril sociálnymi sieťami rýchlosťou blesku. „Hej Capitals, prečo sú hokejky za 5 000 dolárov v mojom dome... a inak, kedy je tréning? Myslím si, že toto FedEx pokašľal,“ napísal mladík z New Jersey na Twitteri a následne si zažartoval, či Chára príde po svoje hokejky alebo si ich môže nechať. 

Ako sa však hokejky slovenského obrancu ocitli namiesto Washingtonu v New Jersey, to ostáva záhadou. Aj na balíku totiž svietila adresa tréningového centra Capitals v Arlingtone a zásielku mal obdržať Brock Myles, ktorý sa v klube už dlhé roky stará o výstroje hráčov z hlavného mesta. Klub síce „nového majiteľa“ zásielky ešte nekontaktoval, za to výrobca hokejok už áno a Ben-Abraham ich plánuje vrátiť hviezdnemu majiteľovi. 

„Každý mi písal, aby som si ich nechal a nevracal ich späť alebo aby som ich predal. Keby sa však toto stalo mojej značke a profesionálny športovec by nedostal to, čo potrebuje, tiež by som zrejme chcel, aby sa situácia vyriešila. Takže si nemyslím, že by bolo správne nechať si tieto hokejky,“ dodal mladík z New Jersey, ktorý je veľkým fanúšikom basketbalu a priznal, že netuší, aké skvosty mohol držať v rukách.

Na hokejky má výnimku
Chára v súčasnosti používa hokejky od menej známej značky True. Od NHL má kvôli svojim 206 centimetrom dokonca výnimku na ich dĺžku, keď pracovný nástroj slovenského obrancu meria až 170 centimetrov.