FOTO Slafkovského pred rokom a teraz nájdete TU!

Slafkovskému prvá sezóna v profilige nevyšla úplne podľa predstáv. Slovenský útočník si pripísal 4 góly a 6 asistencií, no v januári si zranil koleno a ročník sa pre neho predčasne skončil. Košický rodák sa však stal viackrát terčom kritiky aj kvôli svojej váhe a mnohí mu odporúčali, že by mal v lete niekoľko kíl zhodiť.

Bývalá draftová jednotka počas letných mesiacov skutočne nelenila. Slafkovský vyskúšal v tréningu viacero špeciálnych metód a ako sám priznal, zväčšil si objem pľúc až o 20 percent. Bronzový medailista zhodil aj niekoľko kíl, čo neušlo ani zámorským novinárom. Všimol si aj Stu Cowan z Montreal Gazzette. Vo svojom texte napísal, že Slafkovský je už na prvý pohľad chudší ako bol vlani v predsezónnom kempe.

Vlani mal Juraj 108 kíl a teraz? „Mám 102 kíl, takže som o niečo ľahší ako pred rokom,“ uviedol Slafkovský s úsmevom a dodal: „Neviem, aká by mala byť moja ideálna váha, ale takto sa cítim dobre a nechcem sa nad tým zbytočne zamýšľať. Treba na to menej myslieť a radšej sa venovať hre. Ak sa človek cíti dobre, potom je všetko v pohode.“ FOTO schudnutéhoSlafkovského nájdete TU!