Koľko zarobia Slováci v KHL a NHL? Viac nájdete TU!

Samuel Buček mnohých prekvapil. Po fantastickej sezóne v Nitre mal bojovať o miesto v NHL, kde podpísal kontrakt so Seattlom Kraken. Nič také sa diať nebude. Slovenský reprezentant zamieril do KHL, kde podpísal zmluvu na jeden s Neftechimikom Nižnekamsk. Nateraz je to šiesty Slovák, ktorý bude pôsobiť na ruských klziskách.

Bučekov krok sa nestretol s pochopením. Známy športový moderátor Števo Eisele označil zárobky slovenských hokejistov na sociálnej sieti Twitter za krvavé peniaze. Celé jeho vyjadrenie nájdete v GALÉRII TU!

Vojna na Ukrajine spôsobila izoláciu Ruska na medzinárodnej scéne, no vyzerá to tak, že slovenskí hokejisti, napriek tomu, že samotný krvavý konflikt odsudzujú, nemajú problém pôsobiť v KHL, ktorá už neraz poslúžila ako propaganda tamojšiemu režimu prezidenta Vladimira Putina. Mnohí svoje rozhodnutie odôvodňujú tým, že nedostali lepšie ponuky a v Rusku si napriek vojne zarobia aj päťkrát viac ako inde.

Ruské médiá len nedávno zverejnili platy najlepších hokejistov v novej sezóne a do rebríčka sa dostali aj dvaja Slováci. V porovnaní s našimi najlepšími hokejistami v NHL však dostávajú omrvinky a zatiaľ čo v profilige si naši reprezentanti prídu na sedemciferné sumy, v Rusku sa musia uspokojiť v prepočte len so státisícami eur.Porovnanie platov nájdete TU!