Američanka z novej práce neskrývala nadšenie. „Je to niečo neskutočné. Nikdy som sa na seba nepozerala touto optikou a myslím si, že keby ste sa ma spýtali pred týždňom, nechcela by som, aby to bol problém. Ale po tom všetkom, čo sa deje, je mi viac ako cťou byť prvou ženou. Dúfam, že to len otvorí dvere ešte viacerým ženám, ktoré chcú dostať túto prácu,“ povedala. Nová posila Washingtonu sa netají ani svojou orientáciou a už je vyše dva roky vydatá za svoju partnerku Spencer, s ktorou žijú v šťastnom manželstve. Tá jej dokonca pripravila k výnimočnej udalosti aj tortu s logom Capitals.

Engel-Natzkeová pôsobila doteraz v tíme Hershey Bears, na farme Washingtonu. „Je to zaslúžené. Máme pocit, že sme najali skutočne kvalifikovaného človeka, ktorého sme do organizácie priviedli pred dvoma rokmi a odviedol vynikajúcu prácu. A o tom je rozvoj. Za mňa máme toho najlepšieho človeka a to je najdôležitejšie,“ povedal Peter Laviolette, hlavný tréner Capitals.

Engelová-Natzkeová v rokoch 2010/2012 hrala dve sezóny v nižšej súťaži a v roku 2015 začala natáčať videá pre mužské a ženské hokejové programy na Univerzite vo Wisconsine. Teraz bude mať pod palcom hviezdy Capitals a jej videá bude sledovať aj hviezdy útočník Alexander Ovečkin či náš obranca Martin Fehérváry.