Zabudnutých Slovákov v NHL nájdete TU!

Slovákov by ste dnes na zámorských klziskách spočítali pomaly na prstoch jednej ruky, no ešte pred niekoľkými rokmi sa preháňali po ľade desiatky našincov a šírili dobré meno Slovenska v zámorí. Výkony a úspechy Mariána Hossu, Zdena Cháru, Petra Bondru, Žiga Pálffyho, Ľubomíra Višňovského a mnohých ďalších netreba nikomu pripomínať. 

V najlepšej lige na svete však skúšali šťastie aj ďalší úspešní slovenskí hokejisti, no nemali toľko šťastia a talentu ako vyššie menovaní. Niektorým z nich sa podarilo v NHL udržať niekoľko sezón, počas ktorých bojovali v prvom tíme alebo na farme a iní si pričuchli k profilige skutočne len na niekoľko minút, pretože im v kolónke svieti jediný duel v kanadsko-americkej súťaži. 

Ak rátame aj ikonického Stana Mikitu, ktorý bol prvým Slovákom v NHL, hoci bol už kanadským občanom, celkovo si najlepšiu súťaž na svete vyskúšalo 73 Slovákov. Na mnohých by ste si dnes možno ani nespomenuli, pretože by sa pri nich dalo aplikovať príslovie „zíde z očí, zíde z mysle“.

Zabudnutých Slovákov v NHL nájdete TU!

Aj preto sme pre vás pripravili súhrn našich hokejistov, ktorí sa skúšali presadiť v zámorí, no nevyčnievali ako najväčšie opory svojich tímov. Možno budete sami prekvapení, keď zistíte, kto z našej krajiny bojoval o pozíciu v profiligových tímoch. Časť z nich už zavesila korčule na klinec, no nájdu sa aj takí, ktorým hokej stále chutí a strieľa góly v európskych súťažiach.