FOTO krásnej priateľky Miloša Kelemena nájdete TU!

Kelemena vedenie Arizony v utorok povolalo z farmárskeho mužstva Tucson Roadrunners (AHL) do prvého tímu, v ktorom nahradil Michaela Carconeho. Slovenský krídelník ťahá svoju prvú sezónu v zámorí. Bronzový medailista z Pekingu podpísal vlani v máji s Coyotes dvojročný nováčikovský kontrakt. Na jeseň sa predstavil v prípravnom kempe kojotov, po ktorom zamieril na farmu. V drese Tucsonu odohral 39 zápasov, v ktorých nazbieral 20 kanadských bodov za 9 gólov a 11 asistencií.

Rodák z Lučenca pri svojej premiére odohral vyše 10 minút, rozdal aj tri bodyčeky a raz ohrozil brankárovho súpera a na ľade zanechal dobrý dojem. „Bol to krásny moment a som veľmi nadšený, že som mohol nastúpiť. Cítil som nervozitu pred zápasom. V prvej tretine sme hrali dobre, keďže sme mali aj niekoľko šancí, ale nepodarilo sa nám skórovať. Mal by som lepšie pocity, keby sme pri mojej premiére triumfovali,“ povedal 92. Slovák v histórii NHL po prehre kojotov s káčermi 2:5.

Kelemen urobil radosť určite nielen sebe, ale aj svojej priateľke Alexandre, ktorá je s ním v zámorí prakticky od začiatku jeho pôsobenia v USA. Sexi polovička nášho útočníka nemohla chýbať na tribúne pri premiére v profilige a vychutnala si aj jeho nováčikovské kolo, keď Kelemen vyšiel ako prvý na ľad z domáceho tímu, čo je pri debute v NHL tradíciou. FOTO Kelemenovej polovičky a partneriek ďalších Slovákov v NHL nájdete TU!