TU sa pozrite, ako Slafkovský oslavoval svoj prvý gól v NHL

Slafkovský to konečne zlomil a prelomil bodové suchoty vo svojom piatom zápase v NHL. Presadil sa v polovici zápasu. „Myslím si, že Ďurovi padol veľký kameň zo srdca, ktorý tam mal. Je na neho vyvíjaný veľký tlak, takisto si ho vytvára sám na seba a preto je dobré, že skóroval. Myslím si, že aj doteraz hral dobre, ale potreboval sa uvoľniť a tento gól je na to ako vyšitý. Verím, že teraz sa rozbehne,“ prezradil pre Šport24.sk Marián Gáborík.

Vo veku 18 rokov a 204 dní sa rodák z Košíc stal najmladším slovenským strelcom gólu v histórii NHL. O 30 dní tak prekonal práve Gáboríka, ktorý si z toho ťažkú hlavu nerobí. „Popravde som o tom ani nevedel. Obaja sme mali osemnásť a ide v podstate len o nejakých pár dní. Každopádne je to super, aj som mu písal a pogratuloval mu k tomu. Myslím si ale, že nie sú až tak dôležité štatistiky. Podstatné je, že sa chytil a verím tomu, že mu to pôjde, pretože v Montreale to nie je vôbec jednoduché a tlak je tam veľký,“ nechal sa počuť.

Jeden z najlepších slovenských hokejistov v histórii je navyše zatiaľ veľmi spokojný nielen so Slafkovského výkonnosťou, ale aj spôsobom, akým s ním v Montreale pracujú. „Podľa mňa s ním narábajú veľmi dobre. Ich tréner St. Louis presne vie, ako na to, pretože bol v jeho topánkach. Reguluje jeho vyťaženosť. Musia si na to dávať pozor, pretože je to mladý chalan. Jeho čas určite príde, či už v presilovkách alebo oslabeniach,“ myslí si Gáborík.

Krátko pred svojim premiérovým gólom mal Slafkovský súboj s Joshom Brownom, ktorý mal byť pôvodne draftovou jednotkou. Kanaďan ho mimo kamier mal trafiť do tváre, čo malo ujsť aj rozhodcom. Krátko na to mu to náš hokejista vrátil spôsobom sebe vlastným. Ihneď, ako vsietil gól, tak na obrancu Arizony vyplazil jazyk a dokonca mu adresoval aj zopár vulgarizmov. „S takýmito vecami a gestami treba radšej opatrne. Mal sa na to skôr asi vykašľať a radovať sa z gólu, ako mu to takýmto spôsobom vracať. U mladých hráčov je to vždy také háklivé. Každopádne nejde o nič také strašné,“ dodal Marián Gáborík pre náš portál Šport24.sk.