FOTO zo zápasu na brehu jazera Tahoe nájdete TU!

Stretnutie medzi Coloradom Avalanche a Vegas Golden Knights (3:2) museli pre topiaci sa ľad prerušiť až na osem hodín. Úvodné buly bolo naplánované priamo na sobotňajšie poludnie tamojšieho času, no zápas od začiatku sprevádzali problémy s ľadom, na ktorý svietilo slnko. Hoci scenéria okolo vytvorenej ľadovej plochy bola ako z rozprávky a stretnutie najlepšej hokejovej ligy sa hralo doslova 20 metrov od pláže jazera Tahoe, teploty nad nulou poriadne potrápili usporiadateľov.

Rozhodcovia po prvej tretine prerušili zápas, pretože hráčom hrozili pre topiaci sa ľad nebezpečné zranenia. Na reštart stretnutia sa tak čakalo až osem hodín a duel sa dohral za tmy pod umelým osvetlením. „Usporiadali sme 30 zápasov pod holým nebom a nikdy sme nemali problém ako dnes. Bol tam dážď či sneh a vždy sme to zvládli. Slnko je však naším nepriateľom, pretože sa topí ľad,“ povedal komisár NHL Gary Bettman.

Skóre duelu ešte pod slnečnými lúčmi otvoril útočník Colorada Samuel Girard a lavíny nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca, keď vyhrali 3:2. Hlavnú úlohu na tom mal hviezdny Nathan MacKinnon, ktorý jeden gól strelil a na dva prihral. Hoci hokejisti zažili netradičný večer, ktorý určite nebol ideálny z hľadiska prípravy a sústredenia sa, duel  pri jazere medzi zasneženými kopcami si pochvaľovali. „Všetka česť tímu, ktorý sa staral o ľad a pripravili toto pre nás. Bol to pre nich ťažký deň, keďže sa museli vyrovnať s problémami. Ľad bol napriek všetkému skvelý a bola to parádna skúsenosť. V noci sme si síce nemohli užiť krásne scenérie, ale napriek tomu to stálo za to,“ chválil obranca Colorada Cale Makar.