Čo jedli hokejové hviezdy zo Stanley Cupu? FOTO nájdete TU!

Erikovi Černákovi dal Stanleyho pohár poriadne zabrať, pretože len osem dní pred príchodom sa dozvedel, že trofej pre víťaza NHL dorazí do Košíc a musel narýchlo vymyslieť program, aby v krátkom čase potešil čo najviac ľudí. Aj napriek časovej tiesni si však košický rodák užil aj súkromnú oslavu, na ktorej nechýbala jeho rodina, kamaráti či bývalí spoluhráči. 

Ako býva tradíciou v takýchto prípadoch, hráči si z najslávnejšej trofeje doprajú aj svoje obľúbené jedlo. Stanley Cup počas svojej existencie zažil už skutočne všelico a jedlá od výmyslu sveta sú to najmenej, o čom by mohla trofej rozprávať, keby vedela. Niektorí hráči sa však počas osláv skutočne odtrhli z reťaze a misu naplnili skutočne kadečím. Na Slovensku sa z pohára lorda Stanleyho jedli pirohy, ryžový nákyp či tatarák. 

Mnohí boli zvedaví, na čom si pochutí už dvojnásobný víťaz v drese Tampy Bay. „Ja si z neho dám obľúbený segedínsky guláš,“ priznal Černák v utorok na tlačovej konferencii, keď bol pohár ešte len na ceste na Slovensko z budapeštianskeho letiska. Nekompromisný obranca svoje slová dodržal a počas súkromnej oslavy si zgustol na obľúbenom jedle. Pomáhal mu aj legendárny obranca Martin Štrbák, pri ktorom Černák hokejovo dospieval v drese Košíc ešte ako tínedžer.