Stále len osemnásťročný rodák z Turku si podmanil mnohých svojou dravosťou na svetovom šampionáte. Bodaj by aj nie, keď v desiatich dueloch strelil šesť gólov, čo je na tínedžera skvelý výkon. Góly a okuľahodiace akcie čakali aj v New York Rangers.

Žiaľ, zatiaľ len na to čakajú. Mladík za osem duelov v novej sezóne stihol streliť len jeden gól a rovnaký počet má aj asistencií. Čo je však ešte desivejšie, Kaapo má na konte osem mínusových bodov, čo je zlá vizitka. Zlých výkonov si je vedomý aj samotný Fín. 

"Poviem, že aktuálne sa hokejom príliš nebavím," podelil sa 18-ročný útočník o svoje pocity pre New York Post. "Bolo by fajn, byť na ľade dlhší čas, ale rozumiem, zatiaľ som toho na ľade príliš nepredviedol," snaží sa Kakko vysvetliť svoju mizériu. 

Fínsky bombardér má síce len osemnásť rokov, no sebavedomie z neho srší aj tak. "Môže mi hocikto hovoriť, že som mladý a mám ešte čas, ale to ja nechcem počuť. Chcem byť hneď tým hráčom, čo bude dávať góly a rozhodovať zápasy," vyhlásil Kaapo Kakko.