O dva roky mladší Mitch pôsobí v Nitre už štvrtú sezónu. Snom staršieho brata bolo zahrať si s ním v jednom tíme na sklonku kariéry. Kris začal sezónu 2019/20 v AHL v drese Rockford IceHogs, ale po šiestich zápasoch odišiel a prijal ponuku slovenského vicemajstra.

V piatok sa teda dočkal toho, o čom sníval a nastúpil na svoj prvý zápas za Nitru, s ktorou podpísal kontrakt na rok. Nitrania napokon zdolali Zvolen 4:2, hoci prehrávali 0:2 a Versteeg si pripísal asistenciu pri víťaznom góle na 3:2. So svojím výkonom však nebol úplne spokojný.

V premiérovom zápase si Versteeg pripísal asistenciu.
V premiérovom zápase si Versteeg pripísal asistenciu.
Zdroj: facebook hk nitra

„Prvé striedanie bolo zlé. Dlho som nehral, ale dúfam, že keď sa dostanem do tempa, budem hrať lepšie,“ priznal sebakriticky Kris.Parťákov v útoku mu robili ďalší Kanaďania, Judd Blackwater a takisto čerstvá posila Colton Yellow Horn. Trio sa pozná už od svojich detských čias.

„Poznáme sa dobre, ale spolu sme nehrali asi desať rokov, takže sa zohrávame. S Coltonom sme tu ešte krátko, takže chvíľu potrvá, kým sa rozbehneme,“ konštatoval starší z bratov Versteegovcov. Pochvaľoval si aj atmosféru. „Bolo to úžasné po celý zápas. Videl som to veľakrát, keď som bol v minulosti pozrieť brata. Je to radosť hrať pred takouto kulisou, dodáva to sily,“ uzavrel.

Štatistiky Krisa Versteega

  • v NHL odohral celkovo 736 zápasov
  • nazbieral 406 bodov za 167 gólov a 239 asistencií
  • obliekal dresy Chicaga, Floridy, Philadelphie, Los Angeles a Calgary
  • v sezónach 2009/10 a 2014/15 vyhral s Chicagom Stanleyho pohár