Keď sa pred štyrmi rokmi vedenie hokejovej NHL rozhodlo dať šancu tímu z nevadskej púšte, bol to trúfalý krok. No Vegas Golden Knight mali rozprávkový vstup do súťaže – hneď v prvej sezóne sa dostali do finále, v každej sezóne si zahrali v play-off a k favoritom na titul patria aj tento ročník.

Či ich rýchle adaptovanie v top lige sveta napodobní v poradí 32. klub NHL Seattle Kraken je otázne. Nováčik v prvom zápase svojej histórie dnes prehral práve na ľade Vegas 3:4.

Ako vyzeral prvý duel Seattlu si môžete pozrieť TU!

Mesto, ktoré dalo svetu skupinu Nirvana, sídli v ňom Microsoft a Tom Hanks v ňom prežil pár bezsenných nocí bolo bez špičkového športového klubu už 13 rokov, keď basketbalovú NBA opustil Seattle SuperSonicks. V príchode hokeja do Seattlu videli veľkú príležitosť bohatí investori, medzi ktorými sú veľmi zaujímavé mená.

Majoritnými vlastníkmi sú investičný magnát David Bonderman a filmový producent Jerry Bruckheimer, ktorého meno sa podpísalo pod také kasové trháky ako Top Gun, Armagedon, Pearl Harbour či Policajt z Beverly Hills. Menší podiel patrí aj aktuálnemu šéfovi Amazonu Andymu Jassymu, ktorý v lete nastúpil do čele jednej z najbohatších firiem sveta po Jeffovi Bezosovi.

Práve títo top biznismeni zaplatili doteraz najvyšší poplatok za vstup klubu do súťaže – 650 miliónov dolárov. Takmer na miliardu vyšla kompletná rekonštrukcia štadióna Climate Pledge Arena a sto miliónov vybudovanie nového tréningového centra. „Keď si ľudia myslia, že na trhu už nie je veľa príležitostí, našli sme túto skvelú možnosť s názvom Seattle. A sme naozaj optimistický smerom do budúcnosti,“ uviedol výkonný riaditeľ Seattle Kraken Tod Leiweke.

Šéf klubu sa spolieha na fanúšikovské nadšenie, ktoré príchod Kraken do mesta sprevádza. Za prvých päť dní od spustenia predali 8-tisíc dresov a priemerná cena vstupenky na domáce duely je 188 dolárov, čo je dvojnásobok priemernej ceny v NHL. Prvý domáci duel odohrá Seattle 23. októbra proti Vancouveru Canucks. Lístky na tento historický zápas sa predávajú v rozmedzí 400 až 10-tisíc dolárov.