TU si pozrite MEGALUXUSNÉ SÍDLO budúceho člena Siene slávy NHL

V roku 2017 musel Hossa predčasne ukončiť svoju kariéru pre zdravotné problémy. Hrať mu nedovolila alergická reakcia, ktorú vyvolávala kombinácia potu a hokejového výstroja. Spoločne s Američanom Chrisom Prongerom sú jedinými hráčmi, ktorých zvolili do Siene slávy, hoci sa im ešte neskončili zmluvy. „Kariéru som už dávnejšie uzavrel, po zaradení do bežného života som už veľmi nad ňou nepremýšľal. Skôr pri takýchto momentoch začnú víriť v hlave spomienky, ako sa to celé začalo, ako sme hrali s chalanmi hokejbal pred barakom na trenčianskom sídlisku Juh, ako nás to bavilo, ako sme snívali, že raz budeme hrať v NHL,“ nechal sa počuť náš ikonický hráč.

Česť byť v Sieni slávy berie ako obrovské zadosťučinenie, i keď to nikdy nebolo jeho prvoradým cieľom. „O sieni slávy som nikdy nesníval, chcel som vždy len hrať za národné mužstvo a vyhrať Stanley Cup. Keď človek drie a ide si za svojím cieľom, tak postupne tie úspechy prídu a som veľmi rád, že som sa mohol ocitnúť medzi vyvolenými,“ zdôveril sa novinárom legendárny Hossa. Aj keď držiteľ troch prsteňov Stanley Cupu oficiálne ukončil kariéru, kontrakt mu stále plynie. S Chicagom má totiž podpísanú zmluvu do roku 2021. Minulý rok ho prebrala Arizona, ktorá mu ešte musí vyplatiť sumu 5,275 milióna amerických dolárov.

Hossa doposiaľ zarobil podľa oficiálnych zdrojov zo Zámoria počas kariéry astronomických vyše 95-miliónov eur. Rozhodol sa, že ich nebude mať doma vo vankúši a zainvestuje. V Trenčíne si vybudoval poriadne luxusné hniezdočko, ktoré môžeme pokojne nazvať palácom, keďže ho svojou grandióznosťou a rozlohou pripomína. Dom trojnásobného víťaza Stanley Cupu je na kopci v blízkosti lesa, a tak keď chce, prechádzku pod korunami stromov má na dosah ruky. Obrovskému domu nechýba veľký dvor, na ktorom majú dcérky bývalého hokejistu vybudované svoje detské ihrisko.

TU si pozrite MEGALUXUSNÉ SÍDLO budúceho člena Siene slávy NHL