Bronzovému medailistovi z Pekingu gratuloval aj prezident Toronta Maple Leafs Brandon Shanahan. „Len tak ďalej, Marty! #LeafsForever,“ napísal na Twittri. Následne pridal Marinčinovu fotku a podpichol fanúšikov Toronta: „Predpokladali ste, že sa Martin Marinčin v komentároch neobjaví. Nemali ste pravdu.“

V komentároch pod príspevkom sa strhla debata o prípadnom Marinčinovom návrate do Toronta. Slovenský obranca pôsobí v zámorí od sezóny 2010/2011, do Maple Leafs prestúpil z Edmontonu a pôsobil tam od sezóny 2015/2016. Pravidelnou súčasťou prvého tímu bol Marinčin len v prvej sezóne, podľa portálu eliteprospects.com vtedy odohral 65 zápasov, v ďalších pendloval medzi prvým tímom a farmou.

Napokon sa rozhodol vrátiť do Európy a od sezóny 2021/2022 hráva za český Třinec, ktorý je momentálne na 2. mieste najvyššej českej súťaže len s dvojbodovou stratou na lídra súťaže. „Vyskúšal som tam asi všetko, skúšal som žiadať o výmenu. Roky pribúdajú, takže som musel urobiť nejakú zmenu. Som vďačný za sezóny, ktoré som v zámorí strávil a mohol si v NHL zahrať. Teraz otváram novú kapitolu,“ hovoril Marinčin po príchode do Třinca.

Ako informuje portál isport.blesk.cz, Slovák má v zmluve výstupnú klauzulu o prípadnom uvoľnení, ak by na stole pristála lukratívna ponuka.

Ako priznal, keby prišla ponuka z NHL, neváhal by. „Bral by som ju všetkými desiatimi. Určite by som sa do NHL veľmi rád vrátil. Momentálne hrám na klubovej úrovni v Česku, uvidíme, čo prinesie budúcnosť,“ odpovedal úprimne Marinčin na brífingu po návrate z olympiády.

Mal ponuky aj z ruskej KHL, tie však v lete odmietol. „Neťahalo ma to tam. Po prvé kvôli pandémii, po druhé mám rodinu, malé bábätko, chceli sme väčší pokoj. Kvôli tomu sme Rusko neriešili.“